WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Ekologiczny słup jako hotel dla owadów, na wjeździe do Konina

Dodano: 12.10.2019 13:24

Na wjeździe do Konina, przy skrzyżowaniu ul. Świętojańskiej i Europejskiej, a dokładnie na narożniku ulicy Wierzbowej, pojawił się nietypowy słup.

Słup owadowy powstał w ramach akcji „O przyszłość dbamy, więc przyrodzie pomagamy”. - To ma być cykl akcji, podczas których chcemy zwrócić uwagę na ochronę środowiska - poinformował Cypria Owczarek, inicjator. – Słup ma być wizytówką Konina, dlatego stanął na wjeździe do miasta, co nie zaszkodzi owadom. 

Cyprian Owczarek jest radnym Młodzieżowej Rady Miasta Konina, a na co dzień uczniem ósmej klasy w Szkole Podstawowej nr 15. - Słup jest skonstruowany z różnych elementów. To trwała konstrukcja, a ja jestem zobowiązany do tego, żeby dbać o słup – powiedział inicjator.  

Podczas pikniku można było wesprzeć fundację, wsadzić kwiaty, wysiać łąkę kwietną. Jak mówi młody organizator: celem sobotniej akcji było zwrócenie uwagi na problem, jakim jest brak siedlisk dla pożytecznych owadów w Koninie oraz zachęcenie do poprawiania wizerunku miasta.

- Pięknie wpisuje się to w nową filozofię zielonego miasta  – pochwalił inicjatywę Piotr Korytkowski, prezydent Konina. – Konstrukcja nawiązuje do naszego zabytkowego Słupa Drogowego. Jest symbolicznym słupem ekologicznym. I jak zauważył wraz z synkiem prezydent: mamy tam już pierwszych mieszkańców.

Słup owadowy będzie jeszcze podświetlony, aby wieczorem witać i zaciekawiać na wjeździe do Konina.  – Chciałbym, żeby takie hotele dla owadów powstawały także w innych częściach miasta – powiedział Piotr Korytkowski.  

Na pikniku można było zakupić kwiatowe cebulki i wsadzić na terenie łąki, która rozkwitnie na wiosnę. Dochód ze sprzedaży wsparł Olimpiady Specjalne Konin.

 

slajd 1 z 13
NASTĘPNY SLAJD

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO