WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Szymański i Gardzielik na jednej gali. MB Boxing Night 6 w Radomiu

Dodano: 22.11.2019 14:22
Źródło: LM.pl

Na jednej gali MB Boxing Night 6 wystąpią dwaj pięściarze z regionu konińskiego - Kamil Gardzielik i Patryk Szymański. Dla obu sobotnie pojedynki będą bardzo ważnymi w dalszej karierze.

Po ponad roku przerwy od zawodowych walk na ring wraca Kamil Gardzielik. W wadze junior średniej na dystansie ośmiu rund zmierzy się z Białorusinem Mikaljem Kuzmickim. 26-latek, podobnie jak Gardzielik, jest niepokonany w zawodowej karierze. Spośród jedenastu wygranych walk aż dziewięć kończył nokautami. Zaliczył jednak jeszcze dłuższą przerwę, niż Gardzielik - ostatni pojedynek stoczył bowiem w październiku 2015 roku. 

Do tej pory Kuzmicki nie miał również okazji walczyć o żaden pas, a większość jego rywali miała bardzo słabe rekordy. Najpoważniejszym rywalem był Węgier Zoltan Kiss, który w 2014 roku przegrał z Robertem Parzęczewskim walkę o międzynarodowego mistrza Polski.

Dla Gardzielika ma być to pojedynek, który pozwoli mu wrócić do rytmu walk i podejmować już wkrótce poważniejszych rywali. 27-letni pięściarz z Dobrej bardzo dobrze rozpoczął swoją zawodową karierę, ale w ostatnich miesiącach jego rozwój stanął. Gardzielik wciąż czeka na najpoważniejsze wyzwania, a wygrana z Kuzmickim na pewno go do nich przybliży.

W walce wieczoru w Radomiu wystąpi natomiast Patryk Szymański. Koninianin w ostatnich miesiącach nie mógł narzekać na brak wrażeń. Najpierw przegrał z Robertem Talarkiem i ogłosił zakończenie kariery, następnie jednak wrócił na ring i pokonał na punkty Denisa Kriegera. Pojedynek z Andrijem Welikowskijem to jednak zupełnie inny poziom, niż jego dotychczasowe walki.

25-letni Ukrainiec stoczył do tej pory osiemnaście pojedynków, wygrał piętnaście, w tym dziewięć przez nokaut. Po raz ostatni przegrał w czerwcu 2017 roku, od tego czasu wygrał sześć walk i zremisował jedną, sięgając m.in. po tytuł frankofońskiego mistrza WBC w wadze superśredniej. I młody wiek, i dotychczasowe osiągnięcia każą uważać, że Welikowskij będzie najpoważniejszym rywalem Szymańskiego w jego dotychczasowej karierze.

Koninianin twierdzi jednak, że świadomie wybrał sobie takiego rywala. - Chciałem takiego wyzwania. Promotor Mateusz Borek przedstawił mi kilka propozycji. Wybrałem świadomie najtrudniejszą opcję. Długo trenowałem do tej walki i wiem, że jestem gotowy na taki pojedynek - mówił w rozmowie z Polsatem Sport.

Szymański do walki przystąpi po zabiegu nosa, który przeszedł w ostatnim czasie. Przerośnięte małżowiny nosowe miały odpowiadać za jego problemy kondycyjne w ostatnich pojedynkach. - Dowiedziałem się, że po prostu są za duże, a to utrudnia odpowiednią kontrolę oddychania. Po walce w Katowicach przeszedłem zabieg wypalania prądem, aby małżowiny zmniejszyły swój rozmiar. (...) Teraz czuję się zupełnie inaczej. Na sparingach, treningach mogłem skupiać się tylko na wykonywaniu zadań, a nie myśleć czy wystarczy mi tlenu - przekonuje w tej samej rozmowie.

Pojedynek Szymańskiego z Welikowskijem zakontraktowany został na dziesięć rund w wadze średniej. 

Gala MB Boxing Night 6 odbędzie się w hali sportowej w Radomiu w sobotę 23 listopada. Początek transmisji w Polsacie Sport Fight o godz. 18.30, w Polsacie Sport - o godz. 20.00. 

Karta walk: 
Kategoria półśrednia, sześć rund: Kamil Młodziński (11-5-4, 6 KO) - Jakub Dobrzyński (4-2, 1 KO)
Kategoria junior średnia, osiem rund: Kamil Gardzielik (9-0, 3 KO) - Mikalaj Kuzmicki (11-0, 9 KO)
Kategoria junior ciężka, sześć rund: Krzysztof Twardowski (5-2, 3 KO) - Krzysztof Zimnoch (22-2-1, 15 KO)
Kategoria piórkowa, osiem rund: Kamil Łaszczyk (26-0, 9 KO) - Oleksandr Jegorow (20-2-1, 10 KO)
Kategoria półciężka, osiem rund: Sebastian Ślusarczyk (6-0, 4 KO) - Dariusz Sęk (28-5-3, 10 KO)
Walka o pas NABA, kategoria ciężka, dziesięć rund: Shawndell Terrell Winters (12-2, 9 KO) - Sergiej Werwejko (11-2, 7 KO)
Walka o międzynarodowe mistrzostwo Polski, kategoria średnia, dziesięć rund: Andrij Welikowskij (15-2-1, 9 KO) - Patryk Szymański (20-2, 10 KO).

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO