WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Na czym polega praca operatora CNC?

Materiał promocyjny

Dodano: 2.12.2019 13:35

Obróbka CNC jest dziś coraz popularniejsza, co wpływa również na coraz większe zapotrzebowanie na operatorów maszyn CNC. Firmy szukają specjalistów, którzy mogliby podjąć pracę w ich przedsiębiorstwach. Co zrobić, by zostać operatorem tych urządzeń?

Aby zyskać odpowiednie kwalifikacje, niezbędne jest odbycie odpowiednich kursów, które nie tylko w sposób teoretyczny, ale również praktyczny przygotują do pracy operatora CNC. Jakie zatem kompetencje powinien posiadać? Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących kursów, zapraszamy do lektury.

Co to jest CNC?

CNC (Computerized Numerical Control) to skrót z języka angielskiego, który oznacza komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych, posiadających specjalny mikrokomputer. Pozwala on na samodzielne programowanie. Takie sterowniki dostępne są w sklepie Akcesoria CNC pod adresem: https://www.akcesoria.cnc.info.pl/10-automatyka Obróbka CNC ma bardzo bogate zastosowanie. Sprawdza się przy obróbce płaszczyzn, kiedy szczególnie wymagana jest dokładność wykonywanej pracy. W skład obróbki CNC wchodzi m.in. toczenie, frezowanie, wiercenie itp.

Jakie kwalifikacje powinien posiadać operator CNC?

Po pierwsze, najważniejsza jest wiedza teoretyczna o tym, jakie procesy zachodzą w maszynach CNC, ale także innych urządzeniach, które wykonują obróbkę. Co więcej, operator musi też posiadać umiejętności praktyczne w obsłudze maszyn skrawających, takich jak tokarki, frezarki, szlifierki oraz wytaczarki. Specjalista w tej dziedzinie musi też umieć dobierać materiały, jak również tworzywa do obróbki. Poza tym, jego zadanie to również programowanie i naprawa urządzeń oraz koordynowanie procesów wytwarzania. Jedną z niezbędnych umiejętności jest również analiza zużyci maszyn i narzędzi, a także opracowywanie technologii obróbki na podstawie rysunków i detali.

Operator CNC – jakie kursy warto odbyć?

Na samym początku najlepiej zapisać się na podstawowy kurs na operatora maszyn CNC, który przybliży najważniejsze aspekty teoretyczne i praktyczne związane z tą pracą. Na koniec takiego szkolenia zyskuje się kwalifikacje umożliwiające obsługę oraz programowanie maszyn CNC. Poza tym warto również skorzystać z oferty kursów specjalistycznych. Te z kolei mają za zadanie przekazać dodatkową wiedzę i podnieść posiadane dotąd kwalifikacje. Wśród tego typu kursów są na przykład takie, które uczą obsługi tokarki czy frezarki. Ich ceny to około 2000-3000 zł. Ostateczny koszt zależy oczywiście od miejsca, w którym będzie odbywało się szkolenie, lokalizacji czy liczby godzin. Darmowy kurs cnc online dostępny jest pod adresem: https://www.ebmia.pl/wiedza/

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:praca,   cnc

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Co za brednie, od kiedy operator jest odpowiedzialny za wybór materiału ??? Bardzo słaby artykuł ! Za dużo macie wyobraźni .
Dodano: 04.12.2019 17:46    Przez: Paweł M.
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO