WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Kredyty na start - skąd wziąć pieniądze na otwarcie firmy?

Materiał Partnera

Dodano: 8.12.2019 14:31
 • Kredyty na start - skąd wziąć pieniądze na otwarcie firmy?

Własna działalność gospodarcza to marzenie niejednego z nas. Prowadzenie firmy wiąże się jednak z wieloma wydatkami. Skąd wziąć pieniądze na ich pokrycie? Możemy sięgnąć po kredyty na start działalności, które oferują banki. Alternatywą dla nich może być pożyczka dla firm online. Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać kredyt dla firm?

Kredyty na start dla małych firm

Coraz więcej osób decyduje się na porzucenie etatu i podjęcie pracy na własny rachunek. Zdarza się jednak, że budżet przeznaczony na rozwój działalności jest niewystarczający, aby pokryć wszystkie początkowe wydatki związane z firmą. Z pomocą przychodzą jednak instytucje finansowe, które oferują kredyty na start działalności. Ten rodzaj finansowania dostępny jest np. w banku. Aby ubiegać się w tej placówce o dodatkowe pieniądze, należy posiadać pozytywną zdolność kredytową, a także udokumentować działalność firmy lub jej plan. Pożyczki od banku mogą być przyznane na finansowanie inwestycji lub regulację bieżących wydatków. Kwota, jaką możemy uzyskać w ramach kredytu na start, to nawet 1 200 000 zł. Zależy ona jednak od naszych możliwości finansowych oraz polityki firmy. Wnioskowanie o kredyt na start firmy możliwe jest w placówkach banku, a także przez telefon. Formalności związane z pożyczką musimy jednak dopełnić w placówce instytucji. To, jakie dokumenty będą nam potrzebne, zależy od:

 • formy prawnej;
 • formy opodatkowania.

Osoby fizyczne, spółki cywilne, spółki jawne, partnerskie, komandytowe, komandytowo-akcyjne powinny przedstawić:

 • oświadczenie o podjęciu działalności gospodarczej ( dla rolników);
 • umowę spółki;
 • statut spółki;
 • zaświadczenie o nadaniu numeru REGON.

Spółka S.A. lub Z O. O. musi przedstawić w banku umowę spółki w formie aktu notarialnego, statut w formie aktu notarialnego oraz zaświadczenie o nadaniu numeru REGON. Ponadto bank może wymagać od klienta:

 • zeznania podatkowego za ostatni rok;
 • deklaracji podatkowej PIT-28 za ostatni rok obrachunkowy;
 • rachunku zysków i strat za ostatni rok obrachunkowy.

Pamiętajmy, że bank może wymagać również innych dokumentów. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj działalności prowadzimy oraz o jaką kwotę zobowiązania się ubiegamy.

Najlepsze kredyty dla firm - gdzie je znaleźć?

Ubieganie się o kredyt dla firm nie jest trudne. Wystarczy dokładnie przeczytać warunki zobowiązania, a także zadbać o skompletowanie potrzebnych dokumentów. Gdzie znaleźć najlepsze kredyty dla firm? Warto w tym celu zaczerpnąć opinii znajomych przedsiębiorców. Drugą opcją jest skorzystanie ze specjalnych rankingów kredytów dla firm. Co w nich znajdziemy? Rankingi kredytów na start działalności lub jej rozwój zestawiają najkorzystniejsze na rynku oferty kredytowe. Dzięki temu, że w jednym miejscu znajdziemy porównanie wszystkich ofert, zaoszczędzimy czas i szybciej wybierzemy pożyczkę dla siebie. Najlepsze kredyty dla firm będą cechowały się niskim RRSO, długim terminem spłaty, a także wysoką kwotą pożyczki (dostępną nawet od pierwszego dnia prowadzenia działalności). Warto zatem sprawdzić dokładnie przygotowane zestawienia i wybrać kredytodawcę, który spełnia nasze oczekiwania.

Pożyczki dla firm online - kto może z nich skorzystać?

W sektorze finansowym działają nie tylko banki. Firmy pożyczkowe również prężnie rozwijają swoją działalność. W swojej ofercie także mają pożyczki dla firm. Często są one dostępne całkowicie online. Jest to bardzo wygodne, ponieważ przebywając np. za granicą, bez najmniejszych trudności możemy złożyć wniosek o pieniądze na start działalności. Kwoty pożyczek dla firm online również są wysokie. Formalności z kolei jest nieco mniej niż w banku. Wszystko po to, aby przedsiębiorca mógł jak najszybciej otrzymać potrzebne pieniądze. Kwota pożyczki dla firm waha się w zależności od firmy. Możemy pożyczyć od kilkunastu tysięcy złotych do nawet 3 milionów złotych. Jeśli potrzebujemy niewielkiego zastrzyku gotówki dla firmy, możemy skorzystać z pożyczek online. Dostępne są one m.in. w https://pankredyt.pl/. W ramach zobowiązania otrzymamy kilka tysięcy złotych na dowolny cel. Formalności ograniczone są do minimum, dlatego pieniądze na koncie możemy mieć nawet tego samego dnia. Pamiętajmy jednak, że chwilówkę należy spłacić po upływie 30 dni.

Wady i zalety kredytu na start firmy

Pożyczka dla firm to często jedyna możliwość rozwoju własnej działalności. Zanim sięgniemy po dodatkowe pieniądze dla naszego przedsiębiorstwa, warto poznać wady i zalety kredytu na start firmy. Do jego plusów zaliczymy:

 • wysoką kwotę kredytu;
 • długi termin kredytowania;
 • możliwość zabezpieczenia swoich finansów dowolną rzeczą mającą wysoką wartość;
 • możliwość wzięcia kredytu od pierwszego dnia działalności;
 • możliwość wzięcia kredytu na otwarcie firmy;
 • indywidualnie dopasowana oferta kredytowa.

Wadą kredytu na start firmy jest:

 • duża ilość formalności;
 • wypłata gotówki po kilku dniach.

Zanim zdecydujemy się na kredyt dla firm na start, warto przemyśleć swoją decyzję. Będzie ona miała wpływ na naszą historię kredytową.

Na co warto przeznaczyć pożyczkę dla firm bez zaświadczeń?

W sieci dostępne są różne rodzaje pożyczek. Wśród licznych produktów finansowych znajdziemy m.in. pożyczkę dla firm bez zaświadczeń. Na co warto ją przeznaczyć?

 • na sfinansowanie bieżących wydatków (np. opłaty związane z wynajmem biura);
 • na zakup sprzętu elektronicznego czy AGD;
 • na zakup firmowego samochodu;
 • na wypłatę wynagrodzenia pracownikom.

Pamiętajmy, że pieniądze z pożyczki dla firm mogą zostać przeznaczone także na spłatę zaległości finansowych. Dzięki temu zostaniemy wykreśleni z BIK i pozytywnie wpłyniemy na naszą historię finansową.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:kredyt,   pieniądze,   biznes,   firma

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO