WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Zmiany w cenniku MOSiR. Droższy wstęp na pływalnie, hale i boiska

Dodano: 9.01.2020 13:28
Źródło: LM.pl

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji opublikował cennik na bieżący rok. Rosną ceny za wstęp na basen oraz wynajem hal i boisk sportowych. 

Spore podwyżki czekają w bieżących roku mieszkańców oraz kluby sportowe korzystające z obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Największe zmiany czekają użytkowników hal sportowych, gdzie w niektórych pozycjach wzrosty sięgają 140%. Oznacza to mniej pieniędzy w budżetach konińskich klubów.

Drożej za bilet na pływalnię

Podwyżki na konińskich pływalniach dotyczą głównie biletów jednorazowych. Na basenie w hali Rondo w tym roku zapłacimy za wstęp w tygodniu 14 zł, a w weekend - 15 zł (wzrost z 11 i 12 zł). Bilety ulgowe kosztować będą odpowiednio 11 i 12 zł (w zależności od godziny) i 13 zł. Drożej będzie też na pływalni przy ul. Szymanowskiego. Za pojedynczy bilet normalny trzeba będzie zapłacić 11 lub 12 zł w tygodniu (w zależności od godziny) i 13 zł w weekend. Za ulgowe: 8 lub 9 zł w tygodniu i 10 zł w weekend. 

Drożej zapłacą też grupy zorganizowane (w tym szkolne) oraz posiadacze karty ,,Rodzina 3+". Część dotychczasowych cen dla poszczególnych grup została zlikwidowana, wprowadzono natomiast bilet rodzinny (rodzice plus dziecko lub dwójka dzieci) oraz bilet dla posiadaczy ,,Konińskiej Karty Seniora".

Droższy wynajem hal

Po kieszeniach dostaną jednak nie tylko użytkownicy indywidualni, ale również kluby sportowe. Znacznie rosną bowiem stawki za wynajem hal sportowych. Godzina gry na hali Rondo kosztować będzie dotowane z miasta stowarzyszenia 54 zł (w przypadku drużyn młodzieżowych) i 90 zł (w przypadku drużyn seniorskich). Dla dorosłych podwyżka wynosi 100%, do tej pory kluby płaciły bowiem 45 zł za godzinę. 

Jeszcze większe podwyżki czekają użytkowników hali sportowej przy ul. Dworcowej 2a. Do tej pory kluby płaciły tam 25 zł za godzinę. Teraz cena dla drużyn młodzieżowych sięgnie 36 zł za godzinę, ale już dla seniorów - aż 60 zł za godzinę. Oznacza to podwyżkę w wysokości 140%. W tej hali trenują m.in. pięściarze Zagłębia Konin, koszykarki MKS MOS Konin, a turnieje rozgrywają szermierze KKSz Konin.

Droższy wynajem boisk

Podwyżki nie oszczędziły również klubów grających na stadionach. W cenniku zmian dużych nie ma - rosną głównie ceny wynajmu boisk głównych. Część klubów do tej pory rozliczała się jednak z MOSiR-em w indywidualnych stawkach, często ryczałtowych, wynoszących po kilka lub kilkanaście tysięcy rocznie. Teraz wszystkie stowarzyszenia będą mieć naliczane opłaty według cennika, za każdy mecz i każdy trening oddzielnie. To znacznie zwiększy koszty - nawet kilkukrotnie. 

Stowarzyszenia protestują

Kluby nie miały nawet możliwości przygotować się na te zmiany, nowe ceny nie były bowiem z nimi konsultowane. Duża część z nich (jedenaście podmiotów) otrzymała niedawno większe pieniądze w ramach konkursu na szkolenie uzdolnionych sportowo. Teraz te środki de facto wrócą do budżetu miasta w postaci zwiększonych opłat za użytkowanie hal sportowych.

Nieoficjalnie przedstawiciele klubów mówią, że zamierzają rozmawiać z miastem i MOSiR-em, by zmienić jeszcze niekorzystne dla nich podwyżki. Jeżeli te rozmowy nie przyniosą skutku, część z nich rozważa wycofywanie drużyn z rozgrywek lub grę na halach sportowych poza Koninem.

Ceny rosną, bo rosną koszty

MOSiR tłumaczy, że jest to ,,regulacja stawek na obiektach sportowych”. - Wywołana jest koniecznością reagowania na ogólny wzrost kosztów - tłumaczy dyrektor Ewa Kulczyńska. Wymienia, że w 2020 roku minimalne wynagrodzenie wzrośnie o 15,6%, ceny dostaw energii elektrycznej o 60%, a cena ciepła - o 2,25%. I podkreśla, że wpływy z najmu hal i wstępu na basen i tak nie równoważą kosztów ich użytkowania. - Miasto Konin średniorocznie ponosi koszty utrzymania obiektów sportowych na poziomie 70%, wpływ z najmów szacuje się na około 30%.

fot. MOSiR Konin

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Zamiast szukac oszczędności dowala sie karnie mieszkańcom podwyżki. Ano tak to jest jak referent zostaje dyrektorem.
Dodano: 9.01.2020 13:50    Przez: Bazyli Opona
Toć to ta nowa strategia niedawno ogłoszona dla miasta Konina😂😂😖😖
Dodano: 9.01.2020 14:44    Przez: ~Dojną Dolina...
Konin jest zadłużony na 171 milionów złotych!!! To efekt wieloletnich rządów Sld-PO w KONINIE.Jak się nie daje szansy opozycji....tylko ślepo się głosuje na stary beton partyjny i wierzy w puste obietnice to pieniędzy nie ma i nie będzie!!! cytując fachowca od finansów vel Vincenta 😂😂😖😖
Dodano: 9.01.2020 18:20    Przez: ~Sukces SLD-PO
No nic... teraz będzie trzeba grać na hali w Kleczewie
Dodano: 10.01.2020 07:20    Przez: piotrek12
Nowych cen za energię jeszcze nie ma... Więc nie mąć
Dodano: 10.01.2020 07:21    Przez: piotrek12

KOMENTARZE

Zamiast szukac oszczędności dowala sie karnie mieszkańcom podwyżki. Ano tak to jest jak referent zostaje dyrektorem.
Dodano: 09.01.2020 13:50    Przez: Bazyli Opona
Wydaje mi się, że podwyżki biletów są głównie spowodowane podwzyszka cen za energię. Proszę zauważyć, że na basenie światło musi być zapalone przezvwiększość dnia albo i caly. Za podwyżkę cen proszę podziękować wodzowi zelazne kolanko, wielbiacego koty.
Dodano: 09.01.2020 16:14    Przez: P W
Nowych cen za energię jeszcze nie ma... Więc nie mąć
Dodano: 10.01.2020 07:21    Przez: piotrek12
Toć to ta nowa strategia niedawno ogłoszona dla miasta Konina😂😂😖😖
Dodano: 09.01.2020 14:44    Przez: ~Dojną Dolina...
Konin jest zadłużony na 171 milionów złotych!!! To efekt wieloletnich rządów Sld-PO w KONINIE.Jak się nie daje szansy opozycji....tylko ślepo się głosuje na stary beton partyjny i wierzy w puste obietnice to pieniędzy nie ma i nie będzie!!! cytując fachowca od finansów vel Vincenta 😂😂😖😖
Dodano: 09.01.2020 18:20    Przez: ~Sukces SLD-PO
No nic... teraz będzie trzeba grać na hali w Kleczewie
Dodano: 10.01.2020 07:20    Przez: piotrek12
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO