WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Ktoś zadzwonił na policję, że w konińskim urzędzie jest bomba

Dodano: 23.01.2020 13:23

W minioną środę, o godz. 13.58 konińska policja odebrała anonimowy telefon, że w Urzędzie Miejskim, przy pl. Wolności, została podłożona bomba.

- Tak brzmiało „zgłoszenie” do oficera dyżurnego – potwierdza Marcin Jankowski, rzecznik konińskiej policji. Po tym telefonie, policjanci sprawdzili urzędowe budynki przy placu Wolności, a więc główną siedzibę UM, Wydział Spraw Obywatelskich i Centrum Organizacji Pozarządowych. - Nie było ewakuacji pracowników – mówi Marcin Janowski. Mniej więcej w tym czasie dobiegała końca sesja Rady Miasta Konina w pobliskim ratuszu. 

Konińska policja prowadzi teraz postępowanie z Artykułu 224a o fałszywym zawiadomieniu o zagrożeniu. Kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja Konin,   bomba w urzędzie,   fałszywe zawiadomienie,   urząd Konin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25
Dodano: 24.01.2020 19:48    Przez: Monika Wolska
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO