WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Koordynator koordynatorów. Ruszyła kolejna kampania

Dodano: 14.02.2020 16:15

W kawiarni Parkowa odbyła się konferencja prasowa inaugurująca prace sztabu wyborczego dla kandydatki na prezydenta RP Małgorzaty Kidawy- Błońskiej. Sztabem dla subregionu konińskiego kieruje Sławomir Lorek.

Konferencję rozpoczął Henryk Drzewicki, szef powiatowych struktur PO. - Naszym kandydatem na prezydenta Polski jest pani marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska. Mam nadzieję, że po 10 maja będziemy mogli zwracać się do pani M. Kidawy- Błońskiej pani prezydent RP - powiedział Henryk Drzewiecki inaugurujący konferencję prasową w imieniu "szeroko pojętej Koalicji Obywatelskiej". - Stanowimy trzon komitetu, który będzie wspierał kampanię prezydencką w subregionie konińskim.

- By przeprowadzić kampanię wyborczą bardzo ważne jest to, aby były osoby, które w sposób aktywny będą w tej kampanii uczestniczyć – powiedział Sławomir Lorek. - W tym zespole mamy ogromne doświadczenie w kampanii parlamentarnej, czy samorządowej.

Szef sztabu przedstawił następnie osoby odpowiedzialne za poszczególne obszary. - Każda kampania polega na tym, że są osoby odpowiedzialne za konkretne działania. Dziękuję, że poseł Nowak i zarząd PO w porozumieniu z Nowoczesną powierzył mi takie zadania koordynatora całości. I tak za współpracę z lokalnymi samorządami, ze środowiskami społecznymi odpowiedzialny będzie Henryk Drzewiecki, koordynacją wolontariuszy zajmą się Urszula Maciaszek i Michał Zawadzki. Osobą do kontaktów z mediami jest Bartosz Małaczek. Za media społecznościowe odpowiedzialny będzie Sławomir Kurek. I poseł Tomasz Nowak jako koordynator koordynatorów, czyli osoba, która będzie wszystko spinać po to, żeby ta kampania była widoczna, skuteczna, która przyniesie sukces naszej kandydatce.

- Rusza zbieranie podpisów pod kandydaturą na urząd prezydenta. 10 maja odbędą się wybory. Zapewne każdy z nas ma wyobrażenie o tym jaki ma być prezydenta Polski – powiedział Jacek Kosakowski, szef Nowoczesnej w Koninie. - Są tacy, którzy uważają, że powinien być bardziej otwarty, lewicowy. Inni uważają, że powinien być bardziej konserwatywny, tradycyjny. Niektórzy widza na urzędzie prezydenta młodego mężczyznę, jeszcze inni, że to czas aby ten urząd zajęła kobieta. 10 maja nie odbędzie się jednak zwykły konkurs piękności. To będą bardzo ważne wybory, które na wiele lat mogą przesądzić o tym, czy Polska krajem w sercu Europy, czy też prezydent Polski będzie wykonywał polecenie partyjnego dygnitarza z Nowogrodzkiej, czy też będzie niezależny, będzie słuchał obywateli. Będzie szanował konstytucję. Czy będzie pajacował, czy też będzie osobą poważna, rozważną, szanowaną. Małgorzata Kidawa-Błońska ma największe szanse, aby wygrać z obecnym prezydentem. Jej doświadczenie, powaga, roztropność jest nam dzisiaj bardzo potrzebna. Nowoczesna Konina przystępuje więc do zbierania podpisów. 

Do sytuacji z polskiego sejmu odniósł się jeszcze Henryk Drzewiecki. - Nie sposób nie odnieść się do tego, co pokazała w swoje arogancji pani poseł Joanna Lichocka, członek komisji kultury. Trudno wytłumaczyć to, co działo się minionej nocy w sejmie. Pozwólcie więc państwo, że zrobię taki  mały performance i przetrę prawe oko prawą rękę, ale nie zrobię tego przy użyciu środkowego palca, tylko użyję to tego chusteczki.

 

 

 

  • Konin. Koordynator koordynatorów. Ruszyła kolejna kampania

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

avatar Skąd te żałosne miny? Oni też już wiedzą? Są świadomi? Może coś się Kidawie stało? Dziwne, dlaczego ludzie nie chca o Kidawie rozmawiać i zaraz mówią, że inni murzynów biją. Drzewiecki, mówili poważny człowiek, wie co robi i okazało się, że onie nie wiedzą co mówią. Kombinuj, kombinuj Drzewiecki. Jej i tak już nic nie pomoże.
Dodano: 14.02.2020 16:56    Przez: Józef Bąk
Na tą kobietę nigdy a przenigdy nie będę głosował a dlaczego...wtajemniczeni wiedzą.
Dodano: 14.02.2020 20:53    Przez: ~Bartosz
avatar Jakub Wawrzecki towarzysze to u was na zebraniach. Co do obaw, to nikt tu nie POdziela twoich, bo nie ma POwodu jak zwolennicy #sokuzburaka, #silnirazem, poza tym zejdź na ziemię. Boisz się PiSu i prawdopodobnie masz uzasadnione POwody, ale postrzeganie PiSowca w każdym nie POpierającym totalną opozycję jest już chorobą z urojeniami. Nie wiem czym to się leczy. Moim zdaniem PiSowcy są zbyt litościwi dla was i ukrywają przed społeczeństwem większość prawdy o was. Może to i humanitarne, ale mnie się nie podoba.
Dodano: 14.02.2020 23:04    Przez: Józef Bąk
Józef Bąk masz w 100% rację PiS jest wybitnie litościwy . Po tylu upokorzeniach to naprawdę podziwiam tych ludzi ze za dupie nie biorą tych PO sranców. Im więcej wyją i kwiczą tym większe jest poparcie dla PiS . Nie jestem zwolennikiem żadnej partii ale głosować pójdę na Pana Andrzeja Dudę . Nie che żeby ktoś taki jak Kidawa była prezydentem Polski osoba bez , wiedzy , kultury i jakichkolwiek kompetencji .
Dodano: 14.02.2020 23:28    Przez: ~Ola
A okrzyki i gwizdy też były ? Nie ? Nie było ? No to komu pogratuluje Kidawa - Błońska jak przyjedzie do Konina ?
Dodano: 14.02.2020 19:58    Przez: Matilan

KOMENTARZE

avatar Skąd te żałosne miny? Oni też już wiedzą? Są świadomi? Może coś się Kidawie stało? Dziwne, dlaczego ludzie nie chca o Kidawie rozmawiać i zaraz mówią, że inni murzynów biją. Drzewiecki, mówili poważny człowiek, wie co robi i okazało się, że onie nie wiedzą co mówią. Kombinuj, kombinuj Drzewiecki. Jej i tak już nic nie pomoże.
Dodano: 14.02.2020 16:56    Przez: Józef Bąk
Pan Józef Bąk /wątpię, że to prawdziwe nazwisko / udaje, że nie wie o co chodzi. Politycy PiS skazali właśnie na możliwe do uniknięcia cierpienie a może i na śmierć tysiące chorych na raka mieszkańców naszego pięknego kraju. Woleli przekazać wsparcie kłamiącej TVP-PiS. Tak, to poważna sprawa i nie do śmiechu wszystkim, którzy rozumieją, że nie o dobro Polski i dobro Polaków dbają zwolennicy Pana Dudy a o interes Lichockich . Wstyd mi za prostackie, wulgarne i nie przystające do miejsca w którym dumnie zawisł krzyż gesty. Wstyd mi za Pana Dydę, za Pana Kaczyńskiego. Wstyd mi również za prostactwo Pana ''Bąka''
Dodano: 15.02.2020 16:10    Przez: Alfred Michalczyk
avatar Alfred Michalczyk ludzie więcej rozumieją niż wy chcecie. To jest wasz problem. W jaki sposób ograniczyć wolność słowa cenzurą, stłumić dyskusję, a może jeszcze sankcje za wolny głos odbiegający od waszych oczekiwań. Macie paskudne geny i jesteście bezsilni. Nie zakneblujecie nam ust, jak kiedyś robiła to SBcja. Możecie próbować jak w Pucku zrobiliście Dudzie, to takie wasze. Gratuluję popularności z tego powodu. Co do nazwiska powinno ci się podobać, jak mnie twoje. Nie pytam kiedy i w jakich okolicznościach pojawiło się w Polsce.
Dodano: 15.02.2020 19:14    Przez: Józef Bąk
avatar Pani Janina Jagodzińska, Pani przecenia się z tym monopolem na wiedzę i kulturę. Samouwielbienie nie stanowi o Pani walorach, a jedynie POprawia Pani samoPOczucie. Autosugestia czasami działa cuda, ale jest też przyczyną wielu tragedii. Dobrze mieć wysoką samoocenę, ale efekty synergii tych czynników pozbawiają racjonalności wyborów. Kierowanie się sympatiami, bez oceny merytorycznej słabo rokuje i to w każdej dziedzinie. POza tym, jeżeli natura by chciała, to Kidawa już dawno Prezydentem, by została.
Dodano: 15.02.2020 22:55    Przez: Józef Bąk
avatar Janina Jagodzińska .Kolejny manifest POlityczny z Pani strony i bezrefleksyjne kontrowanie. Proponuję podjąć szczerą rozmowę z osobą ze swojego otoczenia, osobą szczerą bez względu na wszystko. POlityka zdominowała Pani myślenie i w tej sytuacji nie ma Pani możliwości poznać samej siebie. Fanatyzm i bezwzględna ufność w swoje wybory i oceny, prawdopodobnie przy aplauzie propagujących poprawność polityczną, bardzo Panią ograniczają. Świadczy o tym Pani ostatnia wypowiedź o własnych przymiotach. W tej sytuacji wymiana zdań między nami nie ma sensu. Ps. Gdzie w swoich wypowiedziach lansowałem jakiegokolwiek polityka?
Dodano: 16.02.2020 17:11    Przez: Józef Bąk
Pan Bąk ma zadatki na partyzanta. Wszędzie widzi wroga. Nie wiem, czy pamięta SB ale wciąż się boi służb. Wolność do opluwania, to kwintesencja wolności. Może to ''wina'' zbyt wymagających nauczycieli lub innych wstydliwych niepowodzeń. Kompleksy to bardzo zły doradca. Proszę się uśmiechnąć i nie bać spoglądać innym w oczy.
Dodano: 16.02.2020 20:37    Przez: Alfred Michalczyk
Polska niech będzie Polską . Panie i Panowie żal patrzeć. trzepot śledzia nad Wartą.
Dodano: 14.02.2020 17:50    Przez: ~prawda
Na tą kobietę nigdy a przenigdy nie będę głosował a dlaczego...wtajemniczeni wiedzą.
Dodano: 14.02.2020 20:53    Przez: ~Bartosz
A okrzyki i gwizdy też były ? Nie ? Nie było ? No to komu pogratuluje Kidawa - Błońska jak przyjedzie do Konina ?
Dodano: 14.02.2020 19:58    Przez: Matilan
Towarzysze z PiS! Ja tylko przypominam, że Pan Andrzej tworzy jakąś komórkę od walki z hejtem. Byłoby głupio, jakby musiał zacząć od zwalczania swoich kolegów partyjnych... więc powstrzymajcie swój hejt.
Dodano: 14.02.2020 22:09    Przez: Jakub Wawrzecki
avatar Jakub Wawrzecki towarzysze to u was na zebraniach. Co do obaw, to nikt tu nie POdziela twoich, bo nie ma POwodu jak zwolennicy #sokuzburaka, #silnirazem, poza tym zejdź na ziemię. Boisz się PiSu i prawdopodobnie masz uzasadnione POwody, ale postrzeganie PiSowca w każdym nie POpierającym totalną opozycję jest już chorobą z urojeniami. Nie wiem czym to się leczy. Moim zdaniem PiSowcy są zbyt litościwi dla was i ukrywają przed społeczeństwem większość prawdy o was. Może to i humanitarne, ale mnie się nie podoba.
Dodano: 14.02.2020 23:04    Przez: Józef Bąk
Józef Bąk masz w 100% rację PiS jest wybitnie litościwy . Po tylu upokorzeniach to naprawdę podziwiam tych ludzi ze za dupie nie biorą tych PO sranców. Im więcej wyją i kwiczą tym większe jest poparcie dla PiS . Nie jestem zwolennikiem żadnej partii ale głosować pójdę na Pana Andrzeja Dudę . Nie che żeby ktoś taki jak Kidawa była prezydentem Polski osoba bez , wiedzy , kultury i jakichkolwiek kompetencji .
Dodano: 14.02.2020 23:28    Przez: ~Ola
Panie Jakubie Pan ''Bąk'' ma problem ze zrozumieniem Pańskiego wpisu. To przedstawiciel '' nowej PiS-owskiej elity. A wie Pan z tymi elitami , to PiS daleko nie zajedzie.
Dodano: 15.02.2020 16:17    Przez: Alfred Michalczyk
Panie Jakubie hejt '' zza płota'' ,to ulubiona rozrywka ''intelektualistów'' z PiS. Prośby Pana Dudy wg. mnie nieszczere , nie robią na nich wrażenia. Pamiętam mszę w Licheniu. Księża celebrujący nabożeństwo poprosili, by nie robić fot z użyciem lamp błyskowych, bo to rozprasza ........Skutek apelu żaden. Jak naliczyłem 100 błysków, to przestałem zwracań nań uwagę.
Dodano: 15.02.2020 17:03    Przez: Alfred Michalczyk
Dla elektoratu PiS w tym dla Pana Bąka lotny humor ''soku z buraka'' jest nieosiągalny. Gorzej, jest irytujący. Wcale się tej irytacji nie dziwię.
Dodano: 15.02.2020 17:07    Przez: Alfred Michalczyk
Pani Ola właśnie popełniła intelektualne se puku . Nie wie kim był Wojciechowski, kim był Grabowski. Ja nie wiem kim jest Pani Ola ale to normalne. O Pani Oli encyklopedie milczą.
Dodano: 15.02.2020 16:20    Przez: Alfred Michalczyk
I co z tego że Kidawa jest prawnuczka Grabskiego i Wojciechowskiego to co na kolana mamy paść . Kidawa nie ma żadnej cechy przodków. Język ma ubogi , nie umie nic powiedzieć sensownie plącze się jak małe dziecko . Udaje damę , ale kiepsko jej to wychodzi . A "ty" tak jej nie słodz bo cukru "ci" braknie
Dodano: 15.02.2020 17:56    Przez: ~Ola
Oj Pani Olu właśnie wyparła się Pani kawałka polskiej historii. Wiem, Wy elektorat PiS znacie ją jedynie w wersji skróconej, zmanipulowanej ale żeby się do tego tak przyznawać ? Wstyd.
Dodano: 16.02.2020 08:23    Przez: Alfred Michalczyk
nie Grabowskiego tylko Grabskiego błąd się wkradł przez nie uwagę
Dodano: 15.02.2020 18:17    Przez: ~Ola
Oj Alfredzie Michalczyku też encyklopedia milczy 🤪
Dodano: 15.02.2020 18:19    Przez: ~Ola
Rzadko wchodzę na tutaj na forum bo poziom rozmowy jest tutaj, delikatnie mówiąc, żenujący. Dzisiaj też nie inaczej. Można sprawdzić czy Bąk to Bąk, można sprawdzić kim jest Ola, można sprawdzić kogo wtajemnicza Bartosz że na tę kobietę nigdy przenigdy nie zagłosuje. Ale po co ? Pan Bąk ze swoim" PO" jest nudny, widać w tym zakresie POdszkolony, tak samo jak Ola, która pisze w ten sposób. Co i komu czyniła SBecja wie pan bardzo niewiele i na pewno nie robiła tego panu. Ja, a piszę pod swoim nazwiskiem, zagłosuję na Panią Kidawę Błońską razem z ludźmi, którym daleko jest do chamstwa i kłamstw obecnej władzy. Tak, że z Bartoszem jesteśmy na remisie. PS. Jeżeli Pani Kidawa Błońska jest wg Oli (?) osobą bez wiedzy, kultury i jakichkolwiek kompetencji to kim jest Ola i jakie cechy ją charakteryzują?
Dodano: 15.02.2020 19:36    Przez: Janina Jagodzińska
Chciałaby Pani wykluczyć że środowiska i z przestrzeni publicznej wszystkich którzy inaczej myślą i mają inne zdanie niż Pani lecz to nierealne. Już to przerabialiśmy przez prawie 45 lat . Niech pani nie zaklina rzeczywistości , nie trzeba być znawca żeby gołym okiem stwierdzić że Kidawa-Błonska nie radzi sobie. Wpadka za wpadka. Ona nawet nie ma poparcia wśród wielu członków Platformy . Po prostu nie radzi sobie a pijarowcy za nią wszystko nie zrobią nie stety . Przykre ale prawdziwe . Krótko nie trafiona kandydat ka😏
Dodano: 15.02.2020 23:49    Przez: ~Ola
Cieszy opinia pana Józefa Bąka ( ?) o mojej wysokiej samoocenie i kulturze. Zapewniam pana, że dlatego właśnie na pewno nie zagłosuję na Pana Dudę i Bosaka. Ps. Wiem, że tak was szkolono ale nudny pan jest pan z tym PO PO PO. Niech pan POmyśli i zmieni repertuar.
Dodano: 16.02.2020 12:41    Przez: Janina Jagodzińska
Pani Janino to lęk nie tyle przed PO a przed normalnością. Pan Bąk bardzo nie lubi świateł reflektorów.
Dodano: 16.02.2020 20:40    Przez: Alfred Michalczyk
Z przyjemnością POżegnam pana " Bąka." O moich przymiotach pisał pan nie ja. Lat mam dostatecznie dużo, by rozpoznać siebie , używać rozumu tez potrafię. O tym , że będzie pan głosował na Dudę pisał pan także tutaj;pamięć zawodzi ? Proszę sie silić na złośliwość bo jest pan w tym za słaby.Aha, POżegnałam pana. Życzę miłego dnia. Dobrze radzę, proszę zmienić Nicka. Jest rozpoznawalny.
Dodano: 17.02.2020 10:10    Przez: Janina Jagodzińska