WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

TPD realizuje zadania inaczej, ale również kreatywnie i skutecznie

Dodano: 14.05.2020 13:22

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w czasie pandemii realizuje zadania inaczej, ale również kreatywnie i skutecznie.

Ośrodek Adopcyjny jest dostępny dla klientów telefonicznie i mailowo. Specjaliści publikują wskazówki dotyczące wspierania dzieci podczas pandemii. Prowadzone są działania w ramach „Akademii Rodziny”
oraz szkolenia dla kandydatów na rodziców adopcyjnych z wykorzystaniem komunikatorów internetowych. Kadra dwóch Warsztatów Terapii Zajęciowej zgodnie z programem komunikacyjnym utrzymuje stały kontakt telefoniczny z rodzinami uczestników, monitorując na bieżąco ich sytuacji. W warsztacie TPD w Nieborzynie szyte są maseczki ochrony osobistej dla rodzin  gmin powiatu konińskiego (do tej pory około 1000 sztuk).

Społeczny Rzecznik Praw Dziecka  TPD jest dostępny dla klientów pod nr telefonu 63 242 34 71, udzielający porad w rozwiązywaniu problemów opiekuńczo - wychowawczych. Środowiskowe Ogniska TPD funkcjonują w trybie pracy zdalnej. Prowadzone są zajęcia on-line. Dla rodzin będących w trudnej sytuacji przekazywane są paczki żywnościowe. Do 4 rodzin Towarzystwo przekazało laptopy, aby umożliwić dzieciom zdalną edukację.

- Towarzystwo Przyjaciół Dzieci jest otwarte na udzielanie pomocy potrzebującym. Obecnie rozważana jest organizacja wypoczynku wakacyjnego w miejscu zamieszkania - infomuje Krystyna Chowańska, prezes TPD w Koninie. 

Fot. TPD Konin 

  • TPD realizuje zadania inaczej, ale również kreatywnie i skutecznie
  • TPD realizuje zadania inaczej, ale również kreatywnie i skutecznie
  • TPD realizuje zadania inaczej, ale również kreatywnie i skutecznie
  • TPD realizuje zadania inaczej, ale również kreatywnie i skutecznie
  • 1589534921-e2njka-tpd34.jpg

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:TPD Konin,   Krystyna Chowańska,   pandemia,   koronawiurs,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO