WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Grarantanna. Kopernik w ósemce najlepszych zespołów w kraju

Dodano: 16.05.2020 20:08
Źródło: LM.pl

W ćwierćfinale Wielkiego Finału Grarantanna Cup odpadli e-sportowcy Kopernika Konin, plasując się tym samym w ósemce najlepszych zespołów w kraju.

Grarantanna Cup to ogólnopolski turniej e-sportowy, stworzony we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji i promowany przez prezydenta Andrzeja Dudę. Miał zachęcać młodzież do pozostania w domu w czasie narodowej kwarantanny. W turnieju wzięła również udział drużyna Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika Konin. Rywalizujący w CS:GO zespół przeszedł długą drogę, ale ostatecznie awansował do Wielkiego Finału Grarantanna Cup.

Początek zmagań w wielkim finale był dla konińskich e-sportowców bardzo udany. Na mapie Train rozbili ZSE, czyli reprezentację Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1 im. Powstańców Śląskich w Krakowie. Już w drugiej rundzie acem popisał się ,,LLTN", a Kopernik pewnie zdobywał rundę po rundzie. Rywale zaczęli nieco wyrównywać poziom rozgrywki w końcowych rundach, ale koninianie nic sobie z tego nie zrobili i wygrali mecz bez straty punktów.

Wspaniały powrót Kopernik Konin zaliczył w drugim starciu na mapie Inferno z Irrational Dogs Phobias - zespołem II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Starachowicach. Początek starcia nie ułożył się po myśli koninian. Przegrana runda nożowa rzuciła zespół Kopernika na stronę terrorystów, co już w przeszłości było dla e-sportowców z naszego miasta problemem na tej mapie. I rzeczywiście w pierwszych dziewięciu rundach Kopernik zdobył tylko jeden punkt.

Później jednak koninianie postawili na regularne atakowanie B, co poskutkowało kilkoma udanymi plantami i nagle Kopernik wrócił do gry. Z 1:8 zrobiło się 7:8 i po zmianie stron gra zaczęła się niemal na nowo.

Początek po stronie CT nie był dla Kopernika udany, Irrational Dogs Phobias zdobył kolejne cztery punkty. Koninianie postawili na defensywną taktykę, zaczęli ponownie odrabiać straty, aż po udanym rozbrojeniu bomby przez rabk0 wyszli na prowadzenie 13:12. W końcówce wojnę nerwów lepiej wytrzymał Kopernik. W przedostatniej rundzie ładną indywidualną akcją popisał się FakeTooMuch i ostatecznie koninianie triumfowali 16:13.

W ćwierćfinale rywalizacja wróciła na mapę Train, na której Kopernik walczył z ZSPnr1 Opoczno, drużyną Zespołu Szkół Powiatowych im. Stanisława Staszica w Opocznie. Pierwsze rundy padły łupem koninian. Kopernik nie wykorzystał jednak tej przewagi i zaliczył serię jedenastu porażek z rzędu, przegrywając po stronie terrorystów 3:12. Zmiana stron nie pomogła, drużyna z Opoczna okazała się ostatecznie lepsza i pokonała koninian 16:7. 

Kopernik odpadł co prawda z głównej drabinki, ale rywalizacja wciąż trwała - koninianie walczyli jeszcze w drabince przegranych. Zagrali tam jednak tylko jeden mecz, mierząc się na mapie Train z POP DOGS, czyli drużyną z Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu. Początek spotkania nie był wybitny w wykonaniu Kopernika, ale jeszcze przed zmianą stron e-sportowcy z Konina zaliczyli niezły powrót, wygrywając ostatecznie pierwszą część meczu 8:7. To było jednak wszystko, na co było stać zawodników Kopernika. Po porażce w głównej drabince nie pokazali już szczytu swoich umiejętności i starcie z POP DOGS ostatecznie przegrali 10:16.

Tym samym Kopernik Konin odpadł z rywalizacji w Grarantanna Cup. W głównej drabince koninianie zajęli miejsce w pierwszej ósemce, co i tak jest bardzo dobrym wynikiem, biorąc pod uwagę liczbę startujących zespołów z całego kraju.

ZSE - Kopernik Konin 0:16
Kopernik Konin (K - A - D): Maik ,,LLTN" Piasecki (18 - 3 - 8), Jakub ,,FakeTooMuch" Seidel (19 - 3 - 7), Miłosz ,,AntyVirus" Konieczka (16 - 2 - 4), Bartosz ,,rabk0" Kowalkowski (11 - 5 - 7), Szymin ,,lampardxx' Zalewski (15 - 3 - 3).

Irrational Dogs Phobias - Kopernik Konin 13:16
Kopernik Konin (K - A - D): Bartosz ,,rabk0" Kowalkowski (19 - 7 - 21), Jakub ,,FakeTooMuch" Seidel (23 - 3 - 22), Maik ,,LLTN" Piasecki (24 - 2 - 23), Szymon ,,lampardxx" Zalewski (15 - 7 - 17), Miłosz ,,AntyVirus" Konieczka (16 - 5 - 24).

Kopernik Konin - ZSPnr1 Opoczno 7:16
Kopernik Konin (K - A - D): Miłosz ,,AntyVirus" Konieczka (21 - 4 - 19), Bartosz ,,rabk0" Kowalkowski (12 - 1 - 18), Jakub ,,FakeTooMuch" Seidel (11 - 3 - 20), Maik ,,LLTN" Piasecki (10 - 2 - 19), Szymon ,,lampardxx" Zalewski (9 - 2 - 18). 

Kopernik Konin - POP DOGS 10:16
Kopernik Konin (K - A - D): Miłosz ,,AntyVirus" Konieczka (18 - 3 - 20), Bartosz ,,rabk0" Kowalkowski (17 - 4 - 20), Szymon ,,lampardxx" Zalewski (19 - 2 - 16), Jakub ,,FakeTooMuch" Seidel (16 - 3 - 22), Maik ,,LLTN" Piasecki (13 - 2 - 21). 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO