WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Policjanci pokierują ruchem na przebudowywanym skrzyżowaniu

Dodano: 29.05.2020 09:32

W godzinach szczytu komunikacyjnego policjanci pokierują ruchem na skrzyżowaniu ul. Przemysłowej z ulicą Paderewskiego w Koninie.

Takie rozwiązanie wprowadzone zostało po to, by rozładować korki tworzące się w związku z prowadzoną tam inwestycją i tymczasową zmianą organizacji ruchu.

Dzięki dobrej współpracy Miasta i Komendy Miejskiej Policji w Koninie policjanci kierują ruchem na skrzyżowaniu ul. Przemysłowej i I. Paderewskiego w godzinach rannych ok 6.30-7.30 i w godzinach popołudniowego szczytu. Za to wsparcie bardzo dziękuję – informuje zastępca prezydenta Konina ds. gospodarczych Paweł Adamów.

Przypomnijmy, wykonawca zajął zachodni pas ul. Przemysłowej, w ramach budowy łącznika Wyzwolenia-Paderewskiego, pod prace związane z uzbrojeniem w odpowiednie sieci. Prace mają potrwać najpóźniej do końca lipca, ale – jak mówi P. Adamów - jest możliwość, że stanie się to szybciej.

Dodajmy, że sytuacja na skrzyżowaniu ul. Przemysłowej z ul. Paderewskiego może się poprawić pod koniec przyszłego tygodnia po otwarciu dla ruchu ulicy Leśnej w Koninie. Trwają też analizy ruchu na skrzyżowaniu ul. Przemysłowej z Paderewskiego oraz ul. Brunatnej i Kleczewskiej w celu poprawy organizacji ruchu w tamtym miejscu.

Realizacja dużych inwestycji drogowych zbiegła się w jednym roku, ponieważ otrzymaliśmy na nie bardzo duże środki zewnętrzne, bez których nie udałoby się zrealizować ani jednej z nich. Przebudowywana infrastruktura będzie służyć Miastu na lata – wyjaśnia zastępca prezydenta. - Czerwiec i lipiec to okres, w którym inwestycje drogowe będą w najbardziej inwazyjny sposób wpływać na obecny układ komunikacyjny. Po ich zakończeniu organizacja ruchu w mieście znacznie się poprawi. Zanim to jednak nastąpi, musimy liczyć się z utrudnieniami. Za wszystkie niedogodności przepraszamy, prosimy o wyrozumiałość – tłumaczy Paweł Adamów.

Budowa połączenia ulic Wyzwolenia i I. Paderewskiego to największa od 13 lat inwestycja drogowa w mieście. Jej koszt, łącznie z wkładem miasta w budowę wiaduktu kolejowego, to około 85,5 miliona złotych.  

  • Policjanci pokierują ruchem na przebudowywanym skrzyżowaniu

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Zostań w domu.. spacerek..rowerek zero samochodów chyba że ktoś musi..Korka bie będzie i narzekania...!!!!##ZOSTAŃ W DOMU
Dodano: 29.05.2020 15:07    Przez: ~Aldona

KOMENTARZE

Dopiero będą korki po 5 kilometrów
Dodano: 29.05.2020 11:39    Przez: ~PO
Dokładnie żeby wyjechać z ul. LEGIONÓW to bagatela 1godz 30minut. Niby mają wpuszczać jeden na jeden. To tylko na papierze a rzeczywistość sobie jak się nie wepchniesz to będziesz stać jak p... a. Światła by szybciej rozładowały korek a policjantka bidula
Dodano: 29.05.2020 14:51    Przez: ~Edek
Zostań w domu.. spacerek..rowerek zero samochodów chyba że ktoś musi..Korka bie będzie i narzekania...!!!!##ZOSTAŃ W DOMU
Dodano: 29.05.2020 15:07    Przez: ~Aldona
Najlepiej motoren korek omijasz ustawiasz się jako pierwszy. Gówno kto ci podskoczy.nawet Policjia uwagi nie zwraca na to.
Dodano: 29.05.2020 16:57    Przez: ~konin
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO