WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Nasze Sprawy. Przygotowują się do odmrażania biznesów

Dodano: 29.05.2020 23:18
Źródło: LM.pl

Brakuje szczegółowych zaleceń co do ponownego otwarcia klubów fitness, siłowni, czy restauracji. - Trzeba je tworzyć oddolnie – mówiła w dzisiejszych „Naszych Sprawach” Bożena Janicka, prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia.

Od jutra nie będzie trzeba nosić masek ochronnych w miejscach publicznych. Obowiązek zasłaniania nosa i ust nadal będzie m.in. w sklepach, środkach komunikacji, urzędach, kościołach. Pełną parą ruszą restauracje i kawiarnie, a od 6 czerwca otwarte będą mogły być siłownie, fitness kluby, baseny, ale też odmrożona ma zostać branża ślubna. Jak to się dzieje, że obostrzenia znikają kiedy zakażonych koronawirusem przybywa z każdym dniem? Na to pytanie starała się odpowiedzieć w dzisiejszym programie Bożena Janicka. W „Naszych Sprawach” nie zabrakło też przedstawicieli biznesów, które czekały na odmrożenie. Anna Gastoł z siłowni „Central” oraz Adam Jaśniewicz z „Pepe Nero” podkreślili, że póki co nie ma żadnych szczegółowych wytycznych dla ich działalności.

- Nie mamy jeszcze precedur i jest sporo pytań, na które nie znamy odpowiedzi. Dezynfekcję sprzętu stosowaliśmy również przed koronawirusem, więc to się nie zmieni – mówiła Anna Gastoł.Bożena Janicka podkreśliła, że medycy nie czekali na rządowe rozporządzenia i sami opracowywali procedury, które wdrażali w życie. To samo zalecała reszcie naszych gości. Wszyscy jednym głosem apelowali do mieszkańców Konina i okolic o rozsądek oraz odpowiedzialność za zdrowie swoje oraz innych w tej nowej dla wszystkich rzeczywistości.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO