WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Poezja młoda - poezja nowa. Konkurs został rozstrzygnięty

Dodano: 3.06.2020 12:24
Źródło: LM.pl

XXIX Międzypowiatowy Koniński Konkurs Poetycki im. Bogusława Janiszewskiego „Poezja młoda – poezja nowa” rozstrzygnięty! Nagrody i dyplomy zostały wysłane do laureatów.

Konkurs poetycki miał zostać mieć swój uroczysty finał 20 marca. Ze względu na epidemię koronawirusa i związane z tym obostrzenia, rozstrzygnięcia nie było.

- Przez jakiś czas mieliśmy nadzieję, że uda się przesunąć termin imprezy, bo zależało nam na bezpośrednim spotkaniu z laureatami. Okazało się to niemożliwe. Postanowiliśmy więc przesłać nagrody, dyplomy oraz okolicznościowy tomik z wierszami laureatów na adres szkół, do których uczęszczają – informuje Młodzieży Dom Kultury w Koninie.

Poezję młodych artystów oceniało jury w składzie: dr Marcin Jaworski z Instytutu Filologii Polskiej na UAM w Poznaniu, Dorota Pasek – pisarka i nauczycielka j. polskiego w I LO w Koninie, dr Zbigniew Budny z Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie oraz Jarosław Sparażyński z MDK w Koninie. W kategorii klas I – III nagrodę otrzymała Weronika Wojtaszak z klasy II  Szkoły Podstawowej w Wilczynie, a wyróżnienie - Martyna Adamczyk z klasy III Szkoły Podstawowej w Wilczynie. W kategorii klas IV – VI nagrody otrzymali: Laura Pietrzak z klasy VI  Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole, Lea Prętka z klasy VI  Szkoły Podstawowej w Ostrowitem, Tymoteusz Krajewski z klasy VI  Szkoły Podstawowej w Koszutach, a wyróżnienia otrzymali: Piotr Rzepka z klasy VI  Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole i Maria Rutkowska z klasy VI Szkoły Podstawowej w Mąkolnie. Natomiast w kategorii klas VII – VIII otrzymała Julia Kulik z klasy VI  Szkoły Podstawowej w Woli Podłężnej, a wyróżnienia dostali: Amelia Rutkowska z klasy VII Szkoły Podstawowej w Mąkolnie i Wiktoria Chmielecka ze Szkoły Podstawowej w Powidzu.

  • Konin. Poezja młoda - poezja nowa. Konkurs został rozstrzygnięty

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Stara poezja też była niezła-"Słońce zachodzi za wędzarnią krwawo/słychać Więckowskiej krzyk drobiu nieświeży/wszystko skończone,żegnaj sławo/na zgniłych liściach znokautowany bokser leży". Autor Wątłusz Starszy.
Dodano: 03.06.2020 19:25    Przez: Grzech Walerian
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO