WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Na uczniów czeka ok. 1800 miejsc w szkołach ponadpodstawowych

Dodano: 18.06.2020 16:08
Źródło: LM.pl

Trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Na absolwentów podstawówek czeka około 1800 miejsc.

Rejestracja kandydatów rozpoczęła się 15 czerwca i jest prowadzona za pomocą systemu elektronicznego. Każdy uczeń może wskazać trzy szkoły: pierwszego, drugiego i trzeciego wyboru, a w nich dowolną liczbę oddziałów.

– W roku szkolnym 2020/2021 w ośmiu szkołach prowadzonych przez nasz samorząd chcemy stworzyć 56 oddziałów – wyjaśnia Witold Nowak, zastępca prezydenta Konina. - Co jest bardzo istotne w tegorocznym naborze – uczniowie mogą przesyłać dokumenty: podpisany wniosek, świadectwo ukończenia szkoły, zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty drogą elektroniczną. Na tym etapie nie muszą przychodzić do szkół. Wystarczy, że zrobią skan lub zdjęcie dokumentu i wyślą go na adres mailowy placówki – dodaje.

Rekrutacja potrwa do 10 lipca, do godz. 15.00. Opublikowanie list nastąpi 12 sierpnia o godz. 10.00, natomiast od 13 do 18 sierpnia (do godz. 15.00) uczniowie będą mieli czas na potwierdzenie woli podjęcia nauki i dostarczenie oryginałów dokumentów oraz zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Listy osób przyjętych wraz z wykazem wolnych miejsc zostaną opublikowane 19 sierpnia o godz. 14.00.

  • Na uczniów czeka ok. 1800 miejsc w szkołach ponadpodstawowych

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO