WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Koronawirus w zakładzie w Malanowie. Pracuje w nim ok. 3000 osób

Dodano: 25.06.2020 10:43
Źródło: LM.pl

Wczoraj w zatrudniającej 3000 osób firmie Sun Garden z Malanowa (powiat turecki) wykryto przypadek koronawirusa. Starostwo powiatowe wraz z tamtejszym sanepidem podejmują już działania mające zminimalizować skutki i nie doprowadzić do wybuchu ogniska.

Jak informuje Władysław Karski, wicestarosta turecki, na ten moment potwierdzone jest jedno zakażenie wśród pracowników formy Sun Garden. To jeden z największych zakładów produkcyjnych w regionie, zatrudniający ok. 3000 osób i mający swoją siedzibę w Malanowie. Wykrycie zakażenia koronawirusem w regionie postawiło na nogi wszystkie służby, podobne przypadki odnotowywano bowiem wcześniej na południu Wielkopolski, gdzie duże ogniska zakażeń powstawały właśnie w zatrudniających wiele osób zakładach produkcyjnych.

Wczoraj odbyło się posiedzenie powiatowego zespołu zarządzania kryzysowego pod przewodnictwem starosty tureckiego Dariusza Kałużnego z udziałem dyrektor tureckiego sanepidu Katarzyny Wysockiej, wójta gminy Turek Ireneusza Augustyniaka i dyrektora firmy Sun Garden Witolda Jareckiego. W czwartek, o godz. 8.00, w wideokonferencji uczestniczyli jeszcze wójtowie i burmistrzowie z terenu powiatu oraz przedstawiciele straży pożarnej i policji.

- Podjęte zostały działania w celu zminimalizowania skutków COVID-19. Jest przeprowadzany wywiad epidemiologiczny wśród pracowników, mający na celu wykrycie źródła zakażenia. Podjęto nadzór epidemiologiczny nad całą firmą Sun Garden - informuje wicestarosta Władysław Karski.

W firmie wprowadzone zostały dodatkowe obostrzenia. Teren zakładu pracy podzielono na trzy strefy, a pracownikom mierzona jest temperatura. - Jeżeli zajdzie konieczność to będziemy chcieli wprowadzić badanie wszystkich pracowników, czyli drive-thru w zakładzie - informuje Władysław Karski.

Jak informuje turecki sanepid, do środy na terenie powiatu odnotowano dziesięć przypadków zakażenia koronawirusem. Siedem osób wyzdrowiało.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

łooooo coraz bliżej konina na 3000 osób będzie dużo więcej.. to nie jest uniknione w takich dużych zakładach. chyba że siedzieć w domu z nikim się nie widzieć i nie wychodzić.... koronowirus każdy będzie miał i się zarazi pytanie tylno kiedy czy za tydzień czy miesiąc..trzeba z tym żyć przestrzegać higienę ale...i yak dotykajac czegoś lub z kimś i jest..
Dodano: 25.06.2020 11:47    Przez: ~bożena

KOMENTARZE

łooooo coraz bliżej konina na 3000 osób będzie dużo więcej.. to nie jest uniknione w takich dużych zakładach. chyba że siedzieć w domu z nikim się nie widzieć i nie wychodzić.... koronowirus każdy będzie miał i się zarazi pytanie tylno kiedy czy za tydzień czy miesiąc..trzeba z tym żyć przestrzegać higienę ale...i yak dotykajac czegoś lub z kimś i jest..
Dodano: 25.06.2020 11:47    Przez: ~bożena
Brazylia: Pielęgniarka pokazuje olbrzymie i puste Centrum Kryzysowe Covid 19.
Dodano: 25.06.2020 13:09    Przez: Piotr
Członkowie parlamentu brazylijskiego z inspekcją w szpitalu "leczącym" pacjentów z COVID 19.
Dodano: 25.06.2020 13:12    Przez: Piotr
Pielęgniarka ze szpitala epicentrum COVID: "to mord"
Dodano: 25.06.2020 13:13    Przez: Piotr
Zamiast grypy wykrywają koronawirusa? Dr Zbigniew Martyka: "Dokładnie w momencie wybuchu paniki zachorowalność na grypę gwałtownie i niewytłumaczalnie spadła"
Dodano: 25.06.2020 13:17    Przez: Piotr
Żydowskich knowań wokół koronawirusa ciąg dalszy...
Dodano: 25.06.2020 13:40    Przez: Piotr
Duda agentem żydowskiego ludobójstwa na Polakach - szczepienia COVID 19.
Dodano: 25.06.2020 13:42    Przez: Piotr
Dr Martynowska: "Nie mamy do czynienia z pandemią, ale z obłędem". Izba Lekarska wszczyna postępowanie!
Dodano: 25.06.2020 13:52    Przez: Piotr
Fakty o Covid -19.
Dodano: 25.06.2020 13:54    Przez: Piotr
OPERACJA COVID - 19 - TESTOWANIE STOPNIA PODDAŃSTWA LUDZI.
Dodano: 25.06.2020 13:56    Przez: Piotr
1 z 2
12>>
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO