WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Wakacje czas start! Lekarze przypominają o trwającej epidemii

Dodano: 26.06.2020 14:30
Źródło: LM.pl

Dzisiaj oficjalnie zakończył się rok szkolny i rozpoczęły wakacje. Lekarze Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia przypominają, że epidemia koronawirusa nie minęła. - Nie ma wolnego od zdrowego rozsądku, a to samo dotyczy nas, dorosłych – mówi Bożena Janicka, prezes PPOZ.

Lekarze rodzinni co roku apelują, żeby korzystać z wakacji z głową. W tym roku dodatkowo przypominają o zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas kąpieli wodnych, opalania, czy podróży. Ciągle trzeba pamiętać o ochronie przed słońcem, filtrach UV, wypijaniu 2 litrów wody dziennie, unikaniu niepewnych kąpielisk i skoków na główkę.

- Lista zagrożeń, jak widać, jest bardzo długa, a w tym roku jeszcze się wydłużyła! Nadal największym i śmiertelnym wrogiem jest COVID-19, który ukrywa się wszędzie. Nie tylko w sklepach, ale i na plaży, w pubach, restauracjach, a nawet – jak ostatnio donoszą media – w ośrodkach wypoczynkowych. Jedyną metodą, aby się przed nim bronić jest przestrzeganie reżimu sanitarnego. Gdziekolwiek wypoczywamy – nie gromadźmy się w dużych skupiskach, zachowujmy dystans z innymi, przestrzegajmy  zasad  higieny.  Myjmy i dezynfekujmy ręce, tak często jak to możliwe. Nie zapominajmy o maseczkach, zasłanianiu ust i nosa. Nie dotykajmy oczu. Nie dajmy się ponieść źle rozumianej wolności – apelują lekarze PPOZ.

Jak podkreślają medycy, od nas wszystkich zależy, czy od września dzieci i młodzież będą mogły zacząć rok szkolny normalnie, w swoich ławkach.

fot. archiwum

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO