WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

O roli WSKM w procesach przemian w regionie

Materiał promocyjny

Dodano: 3.07.2020 11:37

Odnawialne Źródła Energii. Nowa specjalność na kierunku Energetyka! 

Wielkopolska Wschodnia – gospodarczo i biznesowo – opiera się na przemyśle wytwarzającym energię. Obecnie naturalne zasoby są na etapie wyczerpywania i subregion potrzebuje nowych strategii. Wszelkie projekty związane z pozyskiwaniem i wykorzystywaniem energii – zanim zaczęło to być nośne medialnie – stało się  koniecznością, stąd włączenie Uczelni WSKM w działania w Sprawiedliwą Transformację Wielkopolski Wschodniej. O szczegóły poprosiliśmy dr. Marka Waszkowiaka, rektora Wyższej Szkoły Kadr Menedżerskich w Koninie.

WSKM, poza podstawową działalnością, czyli edukacją szeroko angażuje się w proces Sprawiedliwej Transformacji Wielkopolski Wschodniej. Kadra uczelni uczestniczy też w licznych konferencjach dotyczących transformacji. Nasi wykładowcy oraz studenci są świadomi zmian w regionie, które muszą nastąpić, dlatego wytypowaliśmy przedstawicieli uczelni opracowujących regionalny plan transformacji, bo WSKM zawsze była i będzie miejscem do dyskusji i szerzenia innowacyjnej myśli rozwoju regionalnego. Istotnym elementem działalności dla regionu jest Forum Samorządowe, które umożliwia wymianę doświadczeń oraz pozwala poznać wizje ekspertów pokazujących możliwości współpracy reprezentowanych przez nich instytucji z jednostkami samorządu terytorialnego – wyjaśnia rektor Marek Waszkowiak.

– Czy WSKM jest dostosowana do lokalnych potrzeb i, co oferuje w nowym roku akademickim?

– Z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju zdobyliśmy dla naszych studentów, na podniesienie ich kwalifikacji, grant za ponad 2.000.000 zł. Odpowiadając również na zapotrzebowanie części studentów od 2020/2021 uruchamiamy studia stacjonarne. Liczymy tutaj na studentów, którzy często w celu zdobycia wykształcenia opuszczają  miejsce zamieszkania udając się do większych ośrodków akademickich. Uważam, że jest to doskonała odpowiedź, którą sygnalizują młodzi ludzie charakteryzując problemy naszego regionu. Co ważne nasi studenci otrzymali darmowy dostęp do nauki języka angielskiego na platformie eTutor. Pozwala to w szybki sposób poznać dany język – bez stresu, ograniczeń i  bez wychodzenia z domu. Dodam, że w czasie pandemii, bez większych problemów udało się wprowadzić zdalny sposób nauczania. Zatem nabyte doświadczenie pozwala wprowadzić efektywne wsparcie technologiczne dla tradycyjnej formy studiowania, które będzie ciekawym uzupełnieniem zajęć odbywających się w bezpośrednim kontakcie z wykładowcą.

– Czy uważa Pan, że szkolnictwo wyższe może przyczynić się do spokojnego przejścia przez zmiany w regionie spowodowane koniecznością transformacji?

– Oczywiście! Zarówno sam poziom, jak szeroka oferta edukacyjna, którą prezentuje WSKM, doskonale wpisuje się w zmiany wywołane przez konieczność transformacji. Kierunki studiów dostępne na uczelni dostosowane są do potrzeb lokalnego rynku. Na każdym etapie edukacji zapewniamy studentom, dzięki wprowadzeniu do planów kształcenia przedmiotów z zakresu umiejętności interpersonalnych, etyki i kultury, wszechstronny rozwój osobisty. Tylko u nas można studiować energetykę, a więc kierunek odpowiadający przemysłowemu obliczu Ziemi Konińskiej. Teraz także ze specjalnością „Odnawialne wytwarzanie i przetwarzanie energii”.

– Czy według Pana Sprawiedliwa Transformacja Wielkopolski Wschodniej zostanie przeprowadzona w regionie w odpowiedni sposób?

– Głęboko w to wierzę i, o to zabiegam. Jako uczelnia robimy bardzo dużo w tym temacie, bo takie przemiany wymagają współpracy wielu podmiotów, dlatego kształcenie kadr, które znajdą zatrudnienie w regionie, jest i będzie naszym priorytetem.

Wyższa Szkoła Kadr Menedżerskich, 62-500 Konin, Zagórowska 3A, www.wskmkonin.edu.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wskm,   odnawialne źródła energii,   nauka,   edukacja,   młodzież
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO