WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Nowy środek komunikacji w Koninie. Skutery elektryczne na minuty

Dodano: 4.08.2020 14:17
Źródło: LM.pl

Od początku sierpnia koninianie mogą korzystać nie tylko z rowerów miejskich, ale też ze skuterów elektrycznych. Konin jest jednym z 10 miast w Polsce, w których działa wypożyczalnia tych ekologicznych pojazdów.

W różnych częściach miasta rozlokowanych zostało 20 skuterów elektrycznych na minuty. Są one własnością marki Hop.City, którą do ulokowania swoich usług w Koninie skłoniło zainteresowanie mieszkańców mikromobilnością oraz e-mobilnością.

- Konin ze względu na ogromne zainteresowanie e-mobility był jednym z ważniejszych miast, które chcieliśmy dołączyć do naszej strefy. Ze względu na trwającą pandemię COVID-19 czekaliśmy na odpowiedni moment, aby wystartować usługę – zależało nam, aby flota pojazdów była w całości nowa, podobnie kaski i kufry. Na start zdecydowaliśmy się udostępnić 20 skuterów, a jeżeli Konin polubi nasze skutery, to z pewnością zwiększymy tę liczbę – mówi Patrycja Ogrodnik Brand Manager Hop.City. - Konin jest dla nas o tyle istotny, że to tutaj planujemy też rozwój naszej infrastruktury punktów Si – miejsc do ładowania dla pojazdów elektrycznych: skutery, rowery czy hulajnogi elektryczne – dodaje.

Skutery elektryczne są ciche i nie emitują spalin. Na jednej baterii mogą przejechać do 50 kilometrów. Użytkownik ma możliwość wyboru między dwoma trybami jazdy: ECO (do 25 km/h) oraz SPORT (do 45 km/h) dzięki przyciskowi MODE. Strefy wynajmu skuterów w Koninie są tak zaplanowane, żeby można było z nich korzystać w dowolnym miejscu (operator będzie relokować je w miejsca, które ułatwią przemieszczanie się po mieście). Wypożyczenie pojazdu jest możliwe po ściągnięciu aplikacji Hop.City (umożliwiającej m.in. sprawdzenie dostępności pojazdów i ich zasięgu) i dokonaniu krótkiej rejestracji. Cena wynajmu skutera to 0,49 zł za minutę jazdy oraz 2 zł opłaty za start. Za każdym razem użytkownik dostaje 2 minuty gratis.

Aby wypożyczyć skuter wystarczy być posiadaczem dowodu osobistego (dla osób urodzonych przed 19 stycznia 1995 roku i młodszych wymagane jest prawo jazdy minimum AM). Ze względu na trwającą epidemię koronawirusa, firma Hop.City od marca prowadzi dodatkowe procedury bezpieczeństwa i dezynfekcji pojazdów.

- Każdy ze skuterów ma kuferek, w którym oprócz kasków są jednorazowe czepki. Oprócz tego, z powodu ryzyka związanego z koronawirusem, kaski są codziennie dezynfekowane specjalnymi środkami — zapewnia Patrycja Ogrodnik Brand Manager Hop.City.

Poza Koninem skutery tego typu znaleźć można między innymi w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu czy Szczecinie.

slajd 1 z 8
NASTĘPNY SLAJD

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Wszystkie te zabiegi z rowerami,hulajnogami i teraz ze skuterami są podobne do akcji,jaką Miasto zrobiłoby umieszczając w odpowiednich miejscach buty,lub spodnie dla mieszkańców,którzy zapomnieliby się w nie zaopatrzyć wychodząc z domu.A jak teraz wyskoczyli ze skuterami,to konieczna będzie dodatkowa karetka reanimacyjna. Natomiast firmie Hop City gratuluję podrzucania koninian.
Dodano: 4.08.2020 16:51    Przez: Grzech Walerian
Trochę mnie tu nie było, ale widzę, że nic się tu nie zmieniło!!! Edku, zanim wyzwiesz kogoś od nieudacznika najpierw przeanalizuj swoje postępowanie!!! Zapewne napiszesz, że Jesteś prawy i sprawiedliwy, ale czy aby napewno- ktoś patrząc na Ciebie z boku też może wyrazić się w ten sposób o Tobie!!! Jeśli Ty wszystko wiesz najlepiej- wiesz jak zarządzać takim miastem jak Konin to dlaczego nie startowałes w wyborach na prezydenta Konina!!! Przecież wtedy jako prezydent sam dbałbyś o finanse miasta i mógłbyś wiele dla tego miasta zrobić!!! Myśl nim coś napiszesz- to przecież Twoje własne słowa!!!
Dodano: 5.08.2020 02:01    Przez: Wiedźma
avatar Do autorów komentarzy, nie tylko do tej wiadomości:Grzech Walerian- Wpis godny kabaretu gdyby był śmiesznyEdek- jak wielu innych chce być snobem oryginalnym i dopier**lić np. prezydentowi, posługując się prostacką PiS- owską narracjąObserwator- osoba o przeciwnych Edkowi poglądach, ale nie na temat tej wiadomościWiedźma- kulturalnie i dosadnie oceniła Edka i jemu podobnychWyborca- malkontent który uważa że nowe drogi same i bez kłopotowo się zrobią
Dodano: 5.08.2020 10:54    Przez: Andrzej Janicki
Edek jeśli tak wszystko wiesz że pamiętasz o wacie a nie widzisz przekrętów w ministerstwie zdrowia to jesteś ślepy i głuchy
Dodano: 5.08.2020 12:45    Przez: ~obserwator

KOMENTARZE

Wszystkie te zabiegi z rowerami,hulajnogami i teraz ze skuterami są podobne do akcji,jaką Miasto zrobiłoby umieszczając w odpowiednich miejscach buty,lub spodnie dla mieszkańców,którzy zapomnieliby się w nie zaopatrzyć wychodząc z domu.A jak teraz wyskoczyli ze skuterami,to konieczna będzie dodatkowa karetka reanimacyjna. Natomiast firmie Hop City gratuluję podrzucania koninian.
Dodano: 04.08.2020 16:51    Przez: Grzech Walerian
Edek te swoje uwagi skieruj do Prezydenta RP i Kurskiego wtedy pod beretem będziesz miał jaśniej kto trwoni nasze pieniądze
Dodano: 04.08.2020 21:25    Przez: ~obserwator
mieszkam w Koninie i ten prezydent ma dbać o finanse miasta a nie PAD . Myśl nim coś napiszesz .
Dodano: 04.08.2020 22:19    Przez: ~Edek
powiesz mi kto zabrał moje pieniądze z OFE , kto okradał nas z Vat-u.
Dodano: 05.08.2020 00:39    Przez: ~Edek.
Trochę mnie tu nie było, ale widzę, że nic się tu nie zmieniło!!! Edku, zanim wyzwiesz kogoś od nieudacznika najpierw przeanalizuj swoje postępowanie!!! Zapewne napiszesz, że Jesteś prawy i sprawiedliwy, ale czy aby napewno- ktoś patrząc na Ciebie z boku też może wyrazić się w ten sposób o Tobie!!! Jeśli Ty wszystko wiesz najlepiej- wiesz jak zarządzać takim miastem jak Konin to dlaczego nie startowałes w wyborach na prezydenta Konina!!! Przecież wtedy jako prezydent sam dbałbyś o finanse miasta i mógłbyś wiele dla tego miasta zrobić!!! Myśl nim coś napiszesz- to przecież Twoje własne słowa!!!
Dodano: 05.08.2020 02:01    Przez: Wiedźma
Wiedźma pewnie pracuje w Urzędzie...Proszę przejechać się przez Międzylesie!!!Lub wyjechać z Paderewskiego na Przemysłową o Okólnej i Torowej szkoda pisać wstyd i hańba !!!Widać gdzie władze konina mają obywateli i wyborców...Panie Prezydencie może coś się da zrobić w tym temacie?!
Dodano: 05.08.2020 09:43    Przez: ~Wyborca
Wiedźmo nie mam takiej potrzeby bycia prezydentem, ale ten który chce być prezydentem to powinien przynajmniej znać samorząd jak własną kieszeń , a nie uczyć się w trakcie trwania kadencji . Decyzje nietrafione i tyle w temacie. Bzdurnych decyzji jest ful. Prosty przykład zrobili wyjazd z Zatorza koło Straży Pożarnej z ulicy Torowej i wjazd z Przemysłowej ale żeby minęły się dwa pojazdy to drugi musi się wycofać bo jezdnia jest na jeden pojazd . Już o tym pisałem i trzeba było prawie dwóch miesięcy żeby ktoś pomyślał i wczoraj rozpoczęli prace . Bezmyślność i nieudacznictwo pod każdym względem
Dodano: 05.08.2020 11:49    Przez: ~Edek
Uszczęśliwianie mieszkańców jakimiś fajansiarskimi rowerkami,hulajnogami i motorkami,to zwykła kpina i bezczelność ze strony Miasta.Czekam na rozdawanie szklanych paciorków.(Z tych nerwów za pierwszym razem napisałem "h**alnogami").
Dodano: 05.08.2020 10:40    Przez: Grzech Walerian
avatar Do autorów komentarzy, nie tylko do tej wiadomości:Grzech Walerian- Wpis godny kabaretu gdyby był śmiesznyEdek- jak wielu innych chce być snobem oryginalnym i dopier**lić np. prezydentowi, posługując się prostacką PiS- owską narracjąObserwator- osoba o przeciwnych Edkowi poglądach, ale nie na temat tej wiadomościWiedźma- kulturalnie i dosadnie oceniła Edka i jemu podobnychWyborca- malkontent który uważa że nowe drogi same i bez kłopotowo się zrobią
Dodano: 05.08.2020 10:54    Przez: Andrzej Janicki
Prawda Was boli oj boli. Trudno musicie się uzbroić w cierpliwośc
Dodano: 05.08.2020 12:06    Przez: ~Edek
Dziękuję ci Janicki Andrzeju,za ojcowskie napomnienia-przez chwilę poczułem się,jak oceniany przez Wysokie Jury tancerz,z Tańca z Gwiazdami.Twoje drogie wskazówki będą mi przyświecać w mej dalszej nędznej działalności.Nie ustawaj więc i karć nas ty,oj karć.
Dodano: 05.08.2020 12:55    Przez: Grzech Walerian
Edek jeśli tak wszystko wiesz że pamiętasz o wacie a nie widzisz przekrętów w ministerstwie zdrowia to jesteś ślepy i głuchy
Dodano: 05.08.2020 12:45    Przez: ~obserwator
Pokaż dokumenty to uwierzę. Póki co to tylko pomówienia . Będą dowody będziemy dyskutować
Dodano: 05.08.2020 13:07    Przez: ~Edek
Wiedźma nie pracuje w Urzędzie!!! Jestem apolityczna!!! A że bronię człowieka, którego Edek nazwał nieudacznikiem nie oznacza, że jestem z PO czy z jakiejkolwiek innej partii!!! Wyborco- powielasz schematy, które są wytycznymi jedynej i słusznej partii- kto nie jest z Wami, jest przeciwko Wam i należy go obrażać i wyzywać!!! Krytyka władz tak- ale konstruktywna, bez ubliżania drugiemu człowiekowi!!! Napiszę Tobie co robiłam, ale nie miej później do mnie pretensji, że to zrobiłam- sam tego chciałeś!!! Ale to w następnym komentarzu!!!
Dodano: 05.08.2020 12:55    Przez: Wiedźma
Wyborco!!! Latałam sobie na mojej czarodziejskiej miotle to tu, to tam!!! Zobaczyłam z bliska lądowanie Dragona, a potem poleciałam na Żoliborz, aby podroczyć się trochę z wiadomym Kotkiem!!! Skurczybyk jest jednak mądrym Kotkiem- chciał abym go zabrała ze sobą, bo ma dosyć dyktatury i niewolnictwa!!! Zawarliśmy jednak pakt, że zostanie i poprzez działania podprogowe będzie próbował nauczyć swojego Pana empatii, miłości i szacunku do ludzi o innych poglądach i nie używania wyzwisk typu " mordy zdradzieckie i kanalie"!!! Kotek będzie próbował, ale czy choć w części mu to się uda- oto odwieczne pytanie?!!!
Dodano: 05.08.2020 13:08    Przez: Wiedźma
oj ! Wiedźmo podobno jesteś apolityczna . Sama sobie zaprzeczasz przeczytaj co napisałaś . Zapomniałaś o wyrżnieciu watahy , o szarańczy, o wypatroszeniu . Napisałaś to co Tobie wygodne . Wiedźma to Wiedźma zawsze będzie Wiedźmą
Dodano: 05.08.2020 13:22    Przez: ~Edek
" Wiedźma to Wiedźma zawsze będzie Wiedźmą" To komplement dla mnie!!! Edku poczytaj sobie o pierwotnej etymologii tego słowa, jak napisał kiedyś Mariusz K- wtedy zrozumiesz, że to komplement dla mnie a nie żadna obraza mojej osoby!!! Nie zaprzeczam sama sobie- wiem co napisałam!!! Ty tylko tego nie zrozumiałeś!!! Wasz "Guru" jest Naczelnikiem Państwa- nie PAD i nie PMM rządzą Polską- Oni są tylko Marionetkami w rękach "Guru"!!! I to On daje przyzwolenie swoim własnym zachowaniem na nienawiść do Polaków o innych poglądach!!! To On podzielił i skłócił Naród!!! Dlatego i jedna, i druga strona bierze z tego przykład!!! A to już jest smutne i przykre!!! Napisałam tą historyjkę aby uzmysłowić ludziom, że przykład idzie z góry!!! Bądźmy sobą, nie patrzymy na postępowanie nawet naszych "Idoli"- nie bierzmy z nich przykładu!!! Zachowujmy się tak jak byśmy chcieli, żeby ktoś inny zachowywał się w stosunku do Nas- tylko tyle i aż tyle!!! A odnośnie dyktatury i niewolnictwa oraz łamania KONSTY ...
Dodano: 05.08.2020 20:18    Przez: Wiedźma
A odnośnie dyktatury i niewolnictwa oraz łamania KONSTYTUCJI to nie będę z Tobą polemizowała, bo przecież Ty i tak wiesz wszystko najlepiej!!! Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za komplement!!!
Dodano: 05.08.2020 20:21    Przez: Wiedźma
Ludzi podzielił Tusk kiedy przegrał wybory prezydenckie z Lechem Kaczyńskim . Wypuścił Palikota jak głodnego psa z budy i wtedy zaczęła się jatka na PiS i inne partie . Żadnego komplementu nie napisałem . Jesteś Wiedźma i tyle.
Dodano: 05.08.2020 22:50    Przez: ~Edek