WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Festynem promowali wnioski Konińskiego Budżetu Obywatelskiego

Dodano: 29.08.2020 22:29
Źródło: LM.pl

Mecz piłkarski na boisku, które potrzebuje modernizacji. Oprócz tego atrakcje dla dzieci i kynoedukacja dla młodszych oraz starszych. Tak wyglądał festyn rodzinny promujący dwa projekty Konińskiego Budżetu Obywatelskiego.

Wzięli sprawy w swoje ręce. Grupa mieszkańców III osiedla, która zorganizowała imprezę promującą KBO. Chodzi przede wszystkim o dwa wnioski złożone przez Beatę Osajdę, z których jeden (duży wniosek nr 15) dotyczy modernizacji boiska osiedlowego, a drugi (mały wniosek nr 18) to stół do tenisa stołowego.

- Poza jednym ogrodzonym placem zabaw dla dzieci nie mamy na osiedlu niczego co pozwala integrować się zarówno dzieciom jak i dorosłym – mówi Beata Osajda. - To boisko od 47 lat wygląda tak samo.Marzy mi się, żeby było ogrodzone i bezpieczne, a do tego miało nowoczesną nawierzchnię zamiast asfaltu – dodaje.

Działania Beaty Osajdy, która zmobilizowała grupę mieszkańców, wspiera Konińska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

- Trzecie osiedle jest doskonałym przykładem, że bez względu na to czy to budynki spółdzielcze, czy wspólnotowe takie miejsca jak to boisko są dla wszystkich. O to chodzi w budżecie obywatelskim, żeby zmieniać to co wychodzi od samych mieszkańców – mówi Piotr Wolicki, prezes KSM.

Podczas festynu nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Były balony, bańki mydlane, malowanie kredą wakacyjnych obrazów, a także ozdabianie twarzy. Specjalistka od psów pokazała niezwykłe sztuczki z friesbie oraz zaprezentowała jak czworonogi po zapachu potrafią wytropić człowieka. Nie zabrakło też pogadanki na temat psich zachowań. Poza tym festyn na boisku nie mógł się odbyć bez sportowych zmagań. Chętni rzucali do kosza. Na koniec rozegrano mecz piłkarski kobiety kontra mężczyźni, który zakończył się remisem 4:4.

slajd 1 z 43
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO