WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Kleczew. Zimą nie będzie już błota. Otworzyli nową drogę

Materiał promocyjny

Dodano: 18.09.2020 13:14

Uroczyste otwarcie przebudowanego ciągu komunikacyjnego łączącego ul. 11 Listopada do Al. 600-lecia poprzez ul. 3 Maja, Solidarności i ks. Popiełuszki odbyło się we wtorek w Kleczewie.

W ramach inwestycji powstały 633 m drogi z nawierzchnią z kostki brukowej, ponad 1,1 km chodnika, 49 opraw oświetleniowych oraz odwodnienie i ścieżka pieszo-rowerowa. To duża zmiana dla mieszkańców tych ulic. - Dla naszych mieszkańców liczy się to, że już zimą nie będą musieli wyciągać się nawzajem z błota, że będą mogli bezpiecznie przejść na drugą stronę tej drogi - mówił podczas uroczystego otwarcia przebudowanych ulic burmistrz gminy i miasta Kleczew Mariusz Musiałowski.

Inwestycja pochłonęła ponad 1,7 mln zł. Połowę tej kwoty Kleczew otrzymał w ramach dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. - Bardzo serdecznie gratuluję samorządowi miasta i gminy Kleczew za dobrze napisany wniosek i uzyskane dofinansowanie. Ze swojej perspektywy, jako 20-letni samorządowiec, mogę powiedzieć, że ten impuls i to połączenie komunikacyjne każdej gminie, każdemu samorządowi jest bardzo potrzebne - mówiła Aneta Niestrawska, wicewojewoda wielkopolski. 

Samorządowi lokalnemu gratulował również poseł Leszek Galemba. - Być dzisiaj na otwarciu drogi to wielki zaszczyt. Gmina Kleczew zasługuje na rozwój. Ten zrównoważony rozwój leży w sercu premiera Mateusza Morawieckiego - deklarował. - Kleczew był oparty na przemyśle ciężkim. Przychodzi jednak czas przemian i potrzebne jest wsparcie dla samorządu kleczewskiego. 

- Można się zgadzać z polityką Prawa i Sprawiedliwości albo się nie zgadzać, ale nie można negować pewnych faktów, które się dzieją. 850 tys. zł na konto i ta droga, którą państwo widzicie, jest faktem. To są rzeczy, które realnie wpływają na to, jak się w tej gminie żyje - oceniał natomiast burmistrz Mariusz Musiałowski.

Samorządowcom dziękowali również sami mieszkańcy, którzy pojawili się na uroczystości. Poświęcenia odcinka dokonał natomiast ks. Maciej Przygodzki, proboszcz parafii w Złotkowie.

slajd 1 z 21
NASTĘPNY SLAJD

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Kleczew,   droga,   ulica 3 maja,   Fundusz Dróg Samorządowych
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO