WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Ostatni akcent szablowej rywalizacji. Srebro Matuszak w II PP

Dodano: 19.12.2020 21:59
Źródło: LM.pl

Sylwia Matuszak jako jedyna reprezentantka KKSz Konin wywalczyła medal podczas rozgrywanego w naszym mieście II Pucharu Polski Seniorek i Seniorów w szabli. Były to ostatnie zawody w tym roku. 

Matuszak jesienią stawała już na podium, ale zawodów młodzieżowych podczas mistrzostw Polski. W seniorskich zawodach odkuła się dopiero w sobotę, zdobywając srebro w rozgrywanym w Koninie II Pucharze Polski. Fazę grupową przeszła bez porażki, a w fazie finałowej pokonała Julię Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 15:9, Zuzannę Poradę (Zagłębie Sosnowiec) 15:7 i Małgorzatę Kozaczuk (AZS AWF Warszawa) 15:8. 

W finale Matuszak mierzyła się z zawodniczką Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego - Zuzanną Cieślar. Pojedynek był bardzo wyrównany. W jego drugiej fazie koninianka dwukrotnie odrabiała straty, ale koniec końców musiała uznać wyższość Cieślar, przegrywając 13:15. Zawodniczka KKSz Konin sięgnęła jednak po srebrny medal, jedyny, jaki reprezentanci konińskiego klubu wywalczyli w sobotę.

W turnieju kobiet w czołowej ósemce znalazła się jeszcze Natalia Nowinowska. Koninianka dotarła do ćwierćfinału, przegrywając tam 7:15 z Angeliką Wątor (Zagłębiowski Klub Szermierczy).

W turnieju panów zawodników KKSz Konin w finale zabrakło. Dwóch otarło się o medal. W ćwierćfinale swoje pojedynki przegrali Adrian Stanisławski (11:15 z Cezarym Białeckim z Victora Warszawa) i Olaf Stasiak (9:15 z Damianem Dzwoniarskim z Szabli Brzoza). Pocieszeniem dla koninian mogła być obecność w półfinale Damiana Dzwoniarskiego, byłego zawodnika KKSz Konin. W walce o finał przegrał z Cezarym Białeckim 12:15, zdobywając jednak brązowy medal.

W finale Białecki (Victor Warszawa) spotkał się z Szymonem Hryciukiem (AZS AWF Katowice). Hryciuk walkę o złoto wygrał dość pewnie, 15:10

Był to ostatni akcent tegorocznej rywalizacji szablistek i szablistów. Do zmagań zawodnicy KKSz Konin powrócą już w nowym roku.

Szabla kobiet:
1. Zuzanna Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
2. Sylwia Matuszak (KKSz Konin)
3. Angelika Wątor (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
3. Małgorzata Kozaczuk (AZS AWF Warszawa)
5. Marta Okine (KS Karabela)
6. Zuzanna Porada (Zagłębie Sosnowiec)
7. Roksana Bartosz (Dragon Łódź)
8. Natalia Nowinowska (KKSz Konin).

Miejsca pozostałych zawodniczek KKSz Konin:
16. Małgorzata Zawodniak, 21. Ewelina Owczarek, 23. Julia Wałowska.

Szabla mężczyzn:
1. Szymon Hryciuk (AZS AWF Katowice)
2. Cezary Białecki (Victor Warszawa)
3. Mateusz Knez (O.Ś. AZS Poznań)
3. Damian Dzwoniarski (Szabla Brzoza)
5. Adrian Stanisławski (KKSz Konin)
6. Olaf Stasiak (KKSz Konin)
7. Jakub Dzierniejko (UKS 13 Białystok)
8. Daniel Olejnik (Victor Warszawa).

Miejsca pozostałych zawodników KKSz Konin:
13. Hubert Glasner, 14. Kacper Nowinowski, 16. Michał Szreder, 21. Stanisław Świerk, 24. Kamil Sikorski. 

slajd 1 z 22
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO