WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Czy warto korzystać z gazetek promocyjnych?

Materiał promocyjny

Dodano: 12.05.2021 13:04

Gazetki promocyjne są znane każdemu. Najczęściej są one dostępne w sklepach, marketach i hipermarketach. Zwykle można je znaleźć w sklepach oraz również dostarczane są do naszych skrzynek pocztowych. Najpopularniejsze gazetki promocyjne regularnie ukazują się w sieciach supermarketów, takich jak Lidl, Biedronka, Auchan, Selgros itd., a także w drogeriach Rossmann lub Super – Pharm. Główny ich cel jest jeden. Wzbudzić zainteresowanie klienta do robienia zakupów w danym sklepie. Czy warto z nich korzystać? Postaramy się odpowiedź na to pytanie.

W chwili obecnej markety ostro ze sobą konkurują. Największymi rywalami na rynku jest Biedronka i Lidl. Nowości, wyprzedaże, promocje są to najważniejsze informacje zawarte w gazetce promocyjnej. Dzięki nim planowanie zakupów stało się łatwiejsze. A co najważniejsze dla klienta, to dzięki przeglądaniu gazetek jest możliwość zaoszczędzenia pieniędzy. A na to każdy klient zwraca bardzo uwagę w tych czasach. Przykładowo, jeśli klient robi zakupy regularnie w Lidlu i Biedronce, to wie o tym, że oferta w gazetce zawiera specjalne promocje na określone dni, aby kupować taniej określone produkty. Oznacza to, że wiele klientów wyczekuje danego dnia, aby kupić w dużo tańszej cenie np. Pampersy. Pojawienie się nowych gazetek promocyjnych, wręcz w dużym stopniu determinuje klientów do zakupów. Szata graficzna gazetki jest tak zaprojektowana, aby zachęcić klienta do jej przeglądania, a następnie do zrobienia zakupów w danym markecie. Średnio promocje zmieniają się co 3, 6, 7 dni, wszystko w zależności od sklepu. Dostępne są również w sklepach tak zwane katalogi promocyjne, których ważność jest dłuższa. W gazetce zawarte są aktualne promocje na danych okres czasu – najczęściej na czas ważności gazetki. Często dostępne są także wyprzedaże. Przykładowo w Biedronce w okresie po świątecznym bardzo często jest wyprzedaż na zabawki dla dzieci z kwotą zniżki -50%. Kolejno w gazetkach dostępne są promocje, o których pisaliśmy wyżej, a mianowicie promocja na zakup określonego produktu, w określony dzień.

Niekiedy w gazetkach dostępne są również nowości, które są wprowadzane do danego sklepu. Często np. w gazetce promocyjnej Biedronki dostępne są zniżki - przykładowo, jeśli kupisz trzy sztuki danego produktu, czwarty otrzymasz gratis. Bądź przy zakupie 3 produktów jest niższa cena produktu.

Gazetki promocyjne są dostępne również w wersji elektronicznej i co ciekawe, aż 84% osób korzysta z tej wersji przeglądania gazetek. Popularną do pobrania na smartfona jest aplikacja Blovly.com. Aplikacja ta posiada bardzo dobre opinie użytkowników Sklepu Play. W aplikacji dostępna jest bardzo duża ilości sklepów zaczynając od markowych sklepów Adidas, Cropp czy Puma, kończąc na dużych gigantach. Sklepy są uporządkowane alfabetycznie a gazetki na bieżąco są aktualizowane. Dodatkowo możemy wpisać w wyszukiwarce produkt, który nas interesuje, a następnie przejrzeć promocję w każdej gazetce, w której jest on dostępny.

Gazetki promocyjne goszczą w naszym domach prawie każdego dnia. Chyba każdy z nas może stwierdzić, że prawie za każdym razem pierwsze przegląda gazetkę, a następnie wybiera się na zakupy. Tego samego zdania jest 49,4% klientów, a 34,6% klientów wypowiada się, że często przed zakupach przegląda gazetkę. Tylko 6,9% osób w ogóle nie korzysta z gazetek. A więc jasno można stwierdzić gazetki promocyjne są ważne w naszym życiu.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:promocje,   zakupy

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO