WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin na wysokiej pozycji w rankingu „Miejsca Edukacyjnych Szans“

Dodano: przedwczoraj 14:05
Źródło: LM.pl

Konin na dziesiątym miejscu Ogólnopolskiego Rankingu „Miejsca Edukacyjnych Szans“. Opracował go Evidence Institut z Warszawy, który od lat zajmuje się badaniami w obszarze oświaty.

W rankingu brane pod uwagę są trzy składowe. Pierwszą z nich jest zróżnicowanie wyników uczniów na egzaminie ósmoklasisty. Im niższe nierówności, tym wyższa pozycja w rankingu. Drugą składową są wyniki najsłabszych uczniów w gminie na tym samym egzaminie. Im wyższe są wyniki najsłabszych, tym wyższa pozycja w rankingu. Ostatnia składowa to procent dzieci w wieku 3-5 lat objętych edukacją przedszkolną. Im większy, tym wyższa pozycja w rankingu. Szacując każdą składową rankingu, badacze odnieśli dane do dochodów własnych gmin w przeliczeniu na mieszkańca (dane GUS) oraz wskaźnika udziału bezrobotnych (udział osób bezrobotnych w ogóle mieszkańców w wieku produkcyjnym – dane GUS o bezrobociu rejestrowanym). W ten sposób gminy, które mają trudniejszą sytuację ekonomiczno-społeczną mogą być porównywane z gminami w obiektywnie lepszej sytuacji.

Nagrodę podczas wtorkowej Ogólnopolskiej Konferencji Samorządu i Oświaty „Edukacja Przyszłości“ w Lublinie, odebrał zastępca prezydenta Konina – Witold Nowak.

– W Polsce jest 66 miast na prawach powiatu i cieszę się, że po raz pierwszy ktoś z zewnątrz docenił nasze starania na rzecz wzmacniania konińskiej oświaty – mówi Witold Nowak.

W analizie wykorzystano dane za ostatnie 4 lata (najnowsze dostępne dane). Końcowa pozycja w rankingu została obliczona jako średnia trzech składowych.

fot. UM Konin

  • Konin na wysokiej pozycji w rankingu „Miejsca Edukacyjnych Szans“

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Jakaś dziwna twarz tego pana na zdjęciu, czy to jest Polak ?
Dodano: 10.06.2021 17:40    Przez: Ktoś wie
ty swojej nie pokażesz,bo wiesz,co by było,prawda?
Dodano: 10.06.2021 22:07    Przez: as
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO