WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Seniorzy dla miasta

Dodano: 22.01.2013 12:34

Koncert „Seniorzy dla miasta” rozpocznie się 3 lutego 2012 w sali widowiskowej Konińskiego Domu Kultury. Będzie okazją przybliżenia twórczości muzycznej i wokalnej dojrzałych artystów amatorów. 

W programie znajdą się pieśni patriotyczne, biesiadne, ludowe, kultywujące regionalne tradycje. Początek o godz. 16.00. – Wspólne śpiewanie to dla nich forma aktywnego spędzania wolnego czasu – mówi kierownik chóru „Fantazja” z KDK, Mirosław Grzanka, który przygotowuje sporą grupę seniorów do udziału w koncercie. – To recepta na pogodę ducha i radość życia, ich wspólna pasja­. Oni po prostu kochają śpiewać. Na co dzień również są aktywni, poza zajęciami muzycznymi, można ich spotkań na Uniwersytecie III Wieku, niektórzy z nich działają też w Radzie Seniorów, powołanej przez prezydenta Józefa Nowickiego, który mając ich pod ręką, rozpoznaje najważniejsze potrzeby dojrzałych mieszkańców naszego miasta. Bycie w grupie, to dla nich ogromna motywacja, możliwość konfrontowania swoich umiejętności z innymi, wzmacnianie poczucia wartości i samooceny.

Jako pierwszy na scenie KDK wystąpi Chór „Tulipan”, który w Konińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej prowadzi Robert Strzyżykowski. Wykona on zawadiackie przedwojenne szlagiery, takie jak „Ach przyjemnie”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, ale też „Kaszubskie nuty”, „Jedzie mój Janicek”, „Frantówka” czy „Hej, Górol”. Z monologiem Hanki Bielickiej, zatytułowanym „Raz, dwa, trzy” wystąpi z kolei gawędziarka Janina Bednarska. Grupa seniorów zaśpiewa utwory: „Miłość się spóźniła”, „Czasem bywa tak”, „Czekamy wiosny”, „Życie jest piękne”. Wiersz pod znamiennym tytułem „Być seniorem” wyrecytuje przed publicznością Jadwiga Galon.

Chóry dzielą się też na duety. Jeden z nich, który ukonstytuował się z członków zespołu „Jutrzenka” – „Ona i on” – zaśpiewają: „Stara miłość nie rdzewieje”, „Kochaj mnie, kochaj”, „Od nocy, do nocy” i „Pachnący list”. Utwory te wykonają Maria Sarna i Wiktor Nitzke, po których znów nastąpi czas konińskiej Bielickiej! (Janina Bednarska, „Gdy mnie ktoś zapyta”, „Wdowie życie jest takie smutne”).

A w finale, „Jutrzenka” w pełnym składzie, zaśpiewa przeboje takie jak: „Lat dwadzieścia miał mój dziad”, „Co się dzieje”, „Usta milczą”, „Cyganeria”, „Miłość jak wino”, „Dziękuję Ci, moje serce”. Widzowie usłyszą wiersz „Starość” i na koniec: „Greckie wino”. Wstęp wolny.

  • Seniorzy dla miasta

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:seniorzy dla miasta,   KDK

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO