WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Mleczny happening

Dodano: 16.10.2013 14:34
Źródło: LM.pl

„Nie marnuj mleka”, „Szanuj krowę”. Z takimi transparentami konińska młodzież protestowała dziś na ulicach miasta przeciw marnowaniu mleka.

Były pomarańczowe balony, koszulki, a nawet łaciate przebranie. Uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w nietypowy sposób starali się zwrócić uwagę mieszkańców Konina na problem marnowania żywności, a przede wszystkim mleka i produktów mlecznych. - Wiemy, że niektórzy ludzie głodują, a w innych domach wyrzuca się jedzenie – mówili młodzi ludzie.



Uczestnicy happeningu podkreślali, że sami starają się niczego nie marnować. To zdaniem senatora Ireneusza Niewiarowskiego i prezesa konińskiego Banku Żywności najważniejszy cel takich protestów. - Chodzi o pokazanie skali problemu mieszkańcom Konina, ale przede wszystkim o edukację młodzieży – mówi Niewiarowski.

Kolorowy i głośny korowód przemaszerował ulicami miasta sprzed ZS im. M.Kopernika do klubu „Energetyk”.  

  • Mleczny happening
  • Mleczny happening
  • Mleczny happening
  • Mleczny happening
  • Mleczny happening

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Pani Ula M. fajnie wyglądała. Gratuluję pomysłu !
Dodano: 16.10.2013 15:12    Przez: ~aa
hehehe a kto w naszych czasach ma za dużo żywności na świecie i tak będzie się żywność wywalać np w sklepach itd
Dodano: 16.10.2013 16:13    Przez: ~ACC
Z takimi protestami, to na łąki a nie blokować drogi i robić korki-paranoja!!!!!!!!!
Dodano: 16.10.2013 17:00    Przez: ~kierowca
WYDOBYCIEM TORFU WIELE CHODOWLI ZOSTALO ZLIKWIDOWANYCH Z BRAKU WODY !!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 16.10.2013 18:59    Przez: ~rolnik
Dzieci powinny się uczyć, a nie robić reklamę wyborczą. Jeżeli Ktoś pomaga z dobrego serca biednym ludziom to nie robi reklamy we wszystkich możliwych mediach i jeszcze angażuje do tego dzieci szkolne. Ale tym co przy władzy wszystko wolno, póki co......
Dodano: 16.10.2013 19:20    Przez: ~Maria Magdalena
:) oj oj zazdrość zżera :)
Dodano: 16.10.2013 19:48    Przez: ~lis
Drogie dzieci, w tym roku mikołajowa przyniesie wam przeterminowany twarożek. Wydarzenie będzie sponsorowane przez koniński magistrat.
Dodano: 16.10.2013 20:46    Przez: ~muuu
Ooo, pani radna w przebraniu krowy??? Szkoda, że pan senator dla towarzystwa nie założył stroju byka. Było by się z czego pośmiać.
Dodano: 16.10.2013 23:02    Przez: ~a muuu!
Aby być bykiem to trzeba mieć sprzęt,a tu chyba odpowiedni by był strój woła.Wół to taki byk bez jaj.
Dodano: 17.10.2013 11:48    Przez: ~bos pynigenius turus
Od razu widać, że nigdy w życiu woła nie widziałeś. To potężne, silne zwierzę. A w opisywanym tu przypadku najbardziej właściwe wydaje mi się określenie: CIELĘ.
Dodano: 17.10.2013 21:16    Przez: ~ox blood
Szanuj krowę bo ma dydki odlotowe...a może mi powiecie czy jesteśmy sami we wszechświecie?
Dodano: 16.10.2013 23:21    Przez: ~D...
nie mam pojęcia ale oglądałem taki film "Zapowiedź"...
Dodano: 16.10.2013 23:36    Przez: ~X
powinno sie jasno wytlumaczyc dziecia dla czego z braku wody chodowle krow likwidowano ! bo najwazniejszy torf ?? jechac na tereny potorfowe ... porozmawiac tam z ludzmi !
Dodano: 17.10.2013 08:36    Przez: ~DZIECI DO NAUKI !
Ale hodowla, to chyba przez samo H :) mądralo :)
Dodano: 17.10.2013 22:27    Przez: ~filolog
Pani Ula chociaż odpowiedni strój dla siebie ubrała... popieram oczywiście pogląd, że mleko jest dla cieląt- tylko i wyłącznie, zabójstwo dla osób starszych a dla leżących trucizna. Bank żywności wydaje/rozdaje "co ma", najczęściej właśnie produkty mleczne które trafiają do organizacji pozarządowych czy innych "potrzebujących" się truć. Wiem, gdyż często w moim miejscu pracy z tego korzystają, większość ląduje w koszu bo termin mija dziś lub jutro. Nie wiem kto finansuje BGŻ, ale znając życie -to my podatnicy.
Dodano: 17.10.2013 16:52    Przez: ~uczulona na mleko