LM.plWiadomościMiasto sprzedało pięć działek. Ma tam powstać kilkadziesiąt miejsc pracy

Miasto sprzedało pięć działek. Ma tam powstać kilkadziesiąt miejsc pracy

Dodano: , Żródło: LM.pl
Miasto sprzedało pięć działek. Ma tam powstać kilkadziesiąt miejsc pracy
Tereny inwestycyjne

Kilkadziesiąt miejsc pracy w perspektywie dwóch, trzech lat ma powstać w przedsiębiorstwach, które kupiły w środę działki na terenach inwestycyjnych miasta. W wyniku licytacji sprzedano pięć nieruchomości na Międzylesiu, a do budżetu ma wpłynąć ok. trzech milionów złotych.

W środę w wyniku licytacji Konin sprzedał pięć działek inwestycyjnych na Międzylesiu. Do budżetu miasta ma wpłynąć trzy miliony złotych z tego tytułu. Jak informuje Paweł Adamów, zastępca prezydenta Konina, nieruchomości kupione zostały przez przedsiębiorstwa z branży budowlanej i produkcji prefabrykatów. W perspektywie dwóch, trzech lat ma powstać co najmniej kilkadziesiąt miejsc pracy.

To jedne z ostatnich działek na terenach inwestycyjnych. – Z szesnastu działek do sprzedania pozostały zaledwie dwie, które również zamierzamy wystawić na przetarg i pracujemy nad ich promocją – informuje Paweł Adamów.

Oprócz gruntów miejskich Konin promuje również działki Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, tereny prywatne oraz działki należące do sąsiednich gmin, np. Starego Miasta. – Uważamy, że lepiej aby inwestor przyszedł do sąsiedniej gminy, niż zlokalizował swoją inwestycję w innej aglomeracji – mówi zastępca prezydenta Konina.

fot. gospodarka.konin.pl

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole