LM.plWiadomościWyłowiony z Warty mężczyzna to prawdopodobnie poszukiwany 58-latek

Wyłowiony z Warty mężczyzna to prawdopodobnie poszukiwany 58-latek

Dodano: , Żródło: LM.pl
Wyłowiony z Warty mężczyzna to prawdopodobnie poszukiwany 58-latek

Mężczyzna, którego ciało wyłowiono w minioną niedzielę z Warty to najprawdopodobniej poszukiwany 58-letni mieszkaniec powiatu tureckiego.

Do zaginięcia doszło ostatniego dnia sierpnia. Mężczyzna wspólnie z siostrą przyjechał do konińskiego szpitala. Miał skierowanie na oddział wewnętrzny. Na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym przy ul. Szpitalnej został skierowany na badanie tomografem. Został przetransportowany na ul. Wyszyńskiego. Jak informowała siostra 58-latka, mężczyzna z badania już nie wrócił. Cały czas był z nim natomiast kontakt telefoniczny. Kobieta próbowała ustalić miejsce położenia brata, ale bezskutecznie. Około godz. 22.00 kontakt telefoniczny się urwał. Sprawa została zgłoszona policji w Turku, a ta powiadomiła o zaginionym komendę w Koninie. W poszukiwania zostało zaangażowane również biuro Krzysztofa Rutkowskiego. 

W niedzielę, 12 września po godz. 14.00 na dryfujące w Warcie zwłoki natrafił płynący rzeką kajakarz. Dzisiaj przeprowadzona została sekcja zwłok mężczyzny.

- Prawdopodobnie to obywatel powiatu tureckiego – mówi Dorota Klasińska, zastępca prokuratora rejonowego w Turku. - Pobrano jeszcze krew do badań DNA – dodaje.

Na ciele 58-latka nie stwierdzono żadnych obrażeń. Bezpośrednią przyczyną jego śmierci było utonięcie.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole