LM.plSportChudzik niezawodna w rzutach karnych. Strzelała też Kopińska

Chudzik niezawodna w rzutach karnych. Strzelała też Kopińska

Cztery gole Natalii Chudzik i hat–trick Dominiki Kopińskiej. Na przywitanie piłkarskiej wiosny 2019 w Koninie, Medyk pokonał 7:2 (3:1) AZS PSW Biała Podlaska.

Koninianki otworzyły wynik spotkania już w 11. minucie. Rzut wolny wykonała wtedy Natalia Chudzik. Piłka doleciała w pole karne gości, gdzie głową wprost na nogę Dominiki Kopińskiej zgrała ją Julia Maskiewicz. Pierwsza z wymienionych uderzyła mocno, a futbolówka odbiwszy się od poprzeczki ugrzęzła w siatce AZS-u. Piłkarka, która otworzyła wynik dzisiejszego spotkania doprowadziła sześć minut później do... remisu. Kopińska po niefortunnej próbie wybicia piłki z własnego pola karnego, wpakowała ją do bramki Medyka. Stephanie Busch nie miała najmniejszych szans na obronę tego uderzenia. W 26. minucie znana konińskim kibicom, Natalia Stasikowska, sfaulowała w obrębie własnej „szesnastki” Weronikę Helińską. Sędzia wskazała na „wapno”, a pewną egzekutorką rzutu karnego okazała się Natalia Chudzik. Po dwóch minutach ewidentnie w polu karnym gości faulowana była Dominika Kopińska. Sędzia Anna Adamska nie dopatrzyła się jednak przewinienia Juliji Karpljuk. Ta sama piłkarka zagrała nieprzepisowo pod swoją bramką ponownie w 41. minucie. Wtedy sędzia użyła gwizdka, i z gola, po drugim rzucie karnym, cieszyła się Natalia Chudzik. Wcześniej Karpljuk zobaczyła żółtą kartkę po przewinieniu na Chudzik. Do przerwy było 3:1 dla Medyka.

Pięć minut po zmianie stron z lewej strony pola karnego dośrodkowała Anna Gawrońska. Akcję, strzałem z głowy, zamknęła w polu pięciu metrów Chudzik, podwyższając na 4:1. Cztery minuty później minimalnie niecelnie na konińską bramkę uderzała Dominika Gąsieniec. W 69. minucie piłka po raz kolejny została ustawiona na punkcie oddalonym o jedenaście metrów od bramki drużyny gości. Tym razem ręką we własnym polu karnym zagrała Kinga Niedbała. Do stałego fragmentu podszedł nie kto inny, jak Natalia Chudzk. Było 5:1. Niespełna kwadrans przed końcowym gwizdkiem bramkę na 5:2 dla AZS PSW zdobyła Gąsieniec. Rzut wolny z siedemnastu metrów wykonywała Ewa Cieśla. Piłka po wbiciu w pole karne odbiła się od łokcia Gąsieniec i skozłowawszy przed zdezorientowaną Busch, wpadła do konińskiej siatki. Sędzia Anna Adamska gola uznała. Doliczony czas gry należał do Dominiki Kopińskiej, która w odstępie zaledwie minuty dwa razy pokonywała bramkarkę gości w sytuacji „sam na sam”. Warto dodać, że między słupkami AZS PSW stała już wtedy rezerwowa bramkarka gości – Klaudia Gocel, gdyż pierwsza golkiperka – Anita Snopczyńska ujrzała w 85. minucie czerwoną kartkę, po faulu na wychodzącej na czystą pozycję Annie Gawrońskiej. Medyk wygrał ostatecznie 7:2.

- Przed meczem powiedziałyśmy sobie w szatni, że się trochę stresujemy. To dlatego, że grałyśmy po przerwie reprezentacyjnej, a w ubiegłym sezonie właśnie po takiej przerwie straciłyśmy punkty. Brałyśmy pod uwagę to, że może być ciężko. Cieszy wygrana. Nie był to dla nas łatwy mecz. Pokazałyśmy, że potrafimy, że mamy charakter – powiedziała po spotkaniu zdobywczyni czterech goli, Natalia Chudzik.

Skład Medyka Konin: Stephanie Busch – Haley Lukas (’88 Casidee Lynch), Weronika Helińska, Sandra Sałata, Julia Maskiewicz, Natalia Chudzik, Natalia Pakulska, Gabija Gedgaudaite (’78 Karolina Majda), Julia Chudy (’46 Aleksandra Stasiak), Dominika Kopińska, Anna Gawrońska