WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Zieleniak i targowisko to smaczny kąsek dla PGKiM Konin 

Dodano: 29.05.2020 18:19

Targowisko miejskie na piątym osiedlu i zieleniak na Zatorzu są administrowane przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Koninie.

PGKiM przykłada wielką wagę do funkcjonowania tych miejsca, zwłaszcza w czasach pandemii, gdy zakupy na powietrzu są bezpieczniejsze i przyjemniejsze. To tam najlepiej udać się po świeże warzywa, owoce, produkty spożywcze niejednokrotnie wprost od producenta. Na targowisku można zrobić także większe zakupy, na przykład odzieżowe. Funkcjonuje tam pogotowie krawieckie i zegarmistrz. A po świeży chleb ustawiają się od rana kolejki.

- Targowisko miejskie istnieje już od 1991, a w obecnej formie od 2003 roku – przypomina Henryk Haśkiewicz, kierownik, który od lat zna wszystkich kupców, którzy tam handlują. – Są tam 284 pawilony handlowe i 21 stoisk warzywnych. Targowisko jest podzielone na sektory, żeby było łatwiej się odnaleźć. Działa od godz. 6.00 do 19.00. Na osiedlu Zatorze funkcjonuje z kolei zieleniak. Jest tam 14 stanowisk pod dachem, a sprzedawane są tam wyłącznie owoce i warzywa.  

A więc po nowalijki, zdrową żywność, prosto od producentów, warto się tam wybrać. PGKiM, zarządca, już myśli o uatrakcyjnieniu oferty, aby mieszkańcy mogli bezpiecznie kupować i handlować. 

 

 

 

  • Zieleniak i targowisko miejskie to smaczny kąsek PGKiM
  • Zieleniak i targowisko miejskie to smaczny kąsek PGKiM

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:PGKiM Konin,   targowisko miejskie,   zieleniak,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO